12.07.2019, 11:39 | czytano: 769

Weekend z muzyką organową w zakopiańskich kościołach

Wyjątkową okazją XIX na zaspokojenie potrzeb duchowych i estetycznych będzie nadchodzący weekend z muzyką poważną w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Na organową końcówkę tygodnia zaprasza Zakopiańskie Centrum Kultury, Miasto Zakopane oraz zakopiańskie parafie.
W dwa dni pod rząd, 13 i 14 lipca czekają nas sukcesywne koncerty w ramach dziewiętnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Będzie to unikalny weekend z muzyką poważną w zakopiańskich kościołach. Pierwszy występ, „Cztery pory roku”, wprowadzi muzykę niezrównanego Astora Piazzolli do Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczej. Rafał Zambrzycki oraz Kameraliści NOSPR wykonają nie tylko utwory prekursora tango nuevo, ale także m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Edvarda Griega oraz Wojciecha Kilara. Zapraszamy do kościoła o godzinie 18:00.
Drugi występ to prawdziwa perełka dla wielbicieli twórczości Jana Sebastiana Bacha. Łukasz Mosur zasiądzie za organami w Sanktuarium Najświętszej Rodziny na Krupówkach żeby wydobyć znakomitą esencję z muzyki tytana epoki baroku. Możemy też liczyć na kompozycje innych klasyków oraz na indywidualne improwizacje autorstwa samego wykonawcy, czyli wybitnego absolwenta prestiżowych uczelni i laureata wielu konkursów muzyki poważnej w Polsce i zagranicą. Koncert odbędzie się wieczorem, o godzinie 20:00.


Oba te dni, czyli organowy weekend w zakopiańskich kościołach, to część większej całości jaką jest XIX Międzynarodowego Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Poza końcówką tego tygodnia, czeka nas jeszcze aż sześć występów. Zapraszamy na stronę www.festiwale.zakopane.pl, aby zapoznać się z całkowitym programem festiwalu i szczegółowymi informacjami o repertuarze i poszczególnych wykonawcach. Zakochane w lecie zaprasza!

Więcej informacji na: festiwale.zakopane.pl

mat. prasowy, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl