15.07.2019, 18:36 | czytano: 3012

Spotkanie z salamandrą w Gajówce Mikołaja w Łopusznej (zdjęcia)

W minioną niedzielę odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Wakacyjne przygody na ścieżkach przyrody”, zorganizowane przez Gorczański Park Narodowy w Gajówce Mikołaja w Łopusznej.
Głównym bohaterem pikniku był herbowy płaz Gorczańskiego Parku Narodowego, czyli salamandra plamista i może właśnie dlatego pogoda w tym dniu była bardzo odpowiednia właśnie dla salamandry, która lubi wilgoć. Dość częste przelotne opady deszczu nie zniechęciły dorosłych ani dzieci. Do Gajówki Mikołaja przybyło ponad 60 osób z kolorowymi parasolkami i płaszczami przeciwdeszczowymi. Na naszych gości czekały liczne atrakcje.
Dużym powodzeniem u najmłodszych gości cieszyła się Pracownia Plastyczna, w której każdy mógł wykonać własną salamandrę w wybranej technice – na przykład z plasteliny, albo malowaną na szkle lub na drewnie. Życie i zwyczaje salamandry można było poznać rozwiązując łamigłówki i słuchając opowieści z prezentacją komputerową na dużym ekranie. Najwięcej emocji wzbudziła „Mapa skarbów” czyli poszukiwanie salamander ukrytych w zakamarkach osady Gajówka Mikołaja. Na zakończenie dzieci i dorośli zgromadzili się w wielkim, przygotowanym wcześniej konturze by wypełnić go żółtym i czarnym kolorem i utworzyć wspólnie wielką, radosną salamandrę.

Mariola Stefanik, Gorczański Park Narodowy
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl