23.07.2019, 17:35 | czytano: 1445

Koncert "Z harfą w ogrodzie" (zdjęcia)

SZCZAWNICA. Trzeci koncert Festiwalu Muzyka nad Zdrojami, który po raz XII gości w szczawnickim uzdrowisku odbył się tym razem w foyer Dworku Gościnnego. Podczas koncertu pt. „Z harfą w ogrodzie” melomani mieli możliwość podziwiania pięknego sopranu Katarzyny Wiwer, której na harfie akompaniowała Agnieszka Kaczmarek- Bialic.
Koncert składał się z pieśni i utworów polskich kompozytorów: m.in Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki i Mieczysława Karłowicza. Utwory wybrane do repertuaru oddawały nastrój pogodnego letniego popołudnia, pełnego zapachu kwiatów i śpiewu ptaków.  O odpowiedni klimat zadbała Katarzyna Wiwer, obdarzona kryształowy głosem i scenicznym urokiem oraz Agnieszka Kaczmarek – Bialic, spod palców której wychodziły miękkie, łagodne dźwięki harfy. Swój kunszt harfistka wykazała w pełni we własnej kompozycji zatytułowanej „Taniec motyli”, który mienił się kolorami i łopotem owadzich skrzydeł, a śpiewaczka w wokalizie z filmu „Dziewiąte wrota” Wojciecha Kilara, wymagającej doskonałego warsztatu i niezłej kondycji.
Panie zyskały zasłużone brawa od publiczności, dla której na bis wykonały „Pieśń wieczorną” Moniuszki.

Organizatorem Festiwalu Muzyka nad Zdrojami jest Fundacja Kulturalny Szlak. Projekt jest współfinansowany przez Powiat Nowotarski i Miasto i Gminę Szczawnica.
 
JD/organizator
Zobacz pełną wersję podhale24.pl