29.07.2019, 13:41 | czytano: 3679

Szkolenia z pierwszej pomocy w Nowym Targu

W ramach, które uzyskało dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego w Nowym Targu, w sierpniu rozpocznie cię cykl bezpłatnych szkoleń z zakresu pierwszej pomocy dla mieszkańców w formie 3-4 godzinnych zajęć teoretyczno – praktycznych realizowanych przez członków Grupy Podhalańskiej GOPR i Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu.
Łącznie przewiduje się zrealizuję 10 zajęć każde dla grup maks. 20 osobowych łącznie ok. 200 osób. Na koniec szkolenia przewiduje się wydanie certyfikatu z szkolenia oraz wyposażenie uczestników w apteczki pierwszej pomocy i podręczniki z zasadami udzielania pierwszej pomocy.


Dodatkowo realizowany będzie Zakup urządzeń AED które będą zlokalizowane na obiektach miejskich tj.:
1. Urząd Miasta Nowy Targ,
2. Ratusz,
3. Miejska Hala Lodowa,
4. Miejski Ośrodek Kultury,
5. Stadion Miejski,
6. Miejska Hala sportowa Gorce,
7. Pływalnia Miejska – łącznie 7 urządzeń.

Szkolenia z pierwszej pomocy realizowane jest z wykorzystaniem AED.

Szczegóły na www.osp.nowytarg.pl.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
maverick02.08.2019, 10:03
Podręcznik do udzielania pierwszej pomocy wiele nie da. To powinny być regularne lekcje i ćwieczenia w szkołach (np. zamiast jednej z dwóch lekcji tygodniowo WOS czy przedsiębiorczości), albo np. podniesienie wieku uprawniającego do robienia prawa jazdy na np. 23 lata i zrobienie wyjątku dla osiemnastolatków, którzy mają potwierdzoną, rzetelnie opanowaną umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Czterogodzinne kursy jedynie mogą spopularyzować ten problem, co samo w sobie również jest potrzebne, ale to tak jakby pozbywać się 1,5 raza cięższego od powietrza dwutlenku węgla z pomieszczenia w piwnicy otwierając małe okienko pod sufitem tego pomieszczenia.
pomoc29.07.2019, 13:55
super! wszyscy powinni mieć pojęcie jak udzielić pomocy osobie np. po udarze- leżącej . Nie przechodzić obojętnie obok kogoś , kiedy ten ktoś potrzebuje pomocy , dotyczy to młodych ludzi tych z boku patrzących
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl