01.08.2019, 12:55 | czytano: 3345

VII Poroniańskie Lato w Chicago (zdjęcia)

Nie tylko górale z Poronina mają swoje Poroniańskie Lato. Również ci za Wielką Wodą od siedmiu lat organizują w Chicago podobną imprezę.
I w tym roku zarząd Koła nr 45 Poronin im. Zofii Gracy zaprosił na ,,VII Poroniańskie Lato w Chicago”. Impreza połączona była z odpustem pod wezwaniem Św. Marii Magdaleny.
Wydarzenie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 12 przy kościele Peace Memorial Church. Odprawił ją ks. Robert Łojek, kapelan koła.

- Zaprosiliśmy wszystkich poronian z rodzinami, przyjaciół, sympatyków, bratnie koła, członków Zarządu Głównego Związku Podhalan w Ameryce Północnej, całą brać góralską oraz Polonię – informuje Zofia Ustupska-Bobak, prezes Koła nr 45 Poronin.

Dla wszystkich przygotowano wiele atrakcji. Dobrze bawiły się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Wystąpił zespół ,,Siumni’’. Była loteria fantowa, smaczna kuchnia, gdzie jednym z przysmaków była grochówka serwowana z kotła żołnierskiej kuchni polowej. Dobrą zabawę wszystkim uczestnikom zapewnił z zespołem ,,Mańcorz i Zubek Band’’. Na imprezie pojawiła się również Królowa Związku Podhalan w Ameryce Północnej.

źródło: Koło nr 45 Poronin ZP w Ameryce Północnej / oprac. js zdj. dr Bronisław Orawiec - Wyśni
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl