05.08.2019, 22:31 | czytano: 2177

Marsz Polaków i Polonii - Auschwitz 14 sierpnia

zdj. nadesłane
14 sierpnia w Oświęcimiu zorganizowany zostanie Marsz Polaków i Polonii, w 78 rocznicę zamordowania przez Niemców św. Maksymiliana Marie Kolbego. Grupa Podhalan zrzeszona pod hasłem "Podhale pamięta" podjęła się przeprowadzenia kampanii informacyjnej.
Ulotki i materiały dotyczące marszu i jego patrona rozprowadzane są m. in. w Zakopanem, Nowym Targu, Krościenku nad Dunajcem i Szczawnicy.
- Do akcji włączyło się kilkadziesiąt parafii. W miniona niedzielę udało się nam wręczyć zaproszenie na marsz, przebywającemu w Nowym Targu prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie. Ufamy, że pan prezydent skorzysta z zaproszenia i razem z Polakami i Polonią wyruszy w marszu biało-czerwonych flag 14 sierpnia do KL Auschwitz - mówi jeden z inicjatorów akcji.


W przekazanym nam zaproszeniu na marsz, czytamy: "Historia jest nauczycielką życia. Pamiętajmy, że Podhale zachowało się jak trzeba - przykładem niech będzie Augustyn Suski, założyciel Konfederacji Tatrzańskiej, wysłany do niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz, gdzie zmarł z wycieńczenia. Za swoją postawę i miłość do Ojczyzny niejeden Podhalanin przelał krew i oddał życie w obozie koncentracyjnym."

s/
zobacz także
komentarze
Wspaniała młodzież Podhala :)06.08.2019, 00:45
Dziewczyny jesteście WIELKIE!!!
Dziękuję za to co robicie dla POLSKI
Zobacz pełną wersję podhale24.pl