09.08.2019, 16:25 | czytano: 566

Zakopane zaprasza na weekend! (art. sponsorowany)

Sierpniowy weekend w Zakopanem obfituje w różnorodne wydarzenia, na które serdecznie Państwa zapraszamy!
Przez cały weekend trwać będzie 4. Zakopiański Festiwal Literacki oraz Targi Książki. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zaczytane Zakopane”. W ramach Festiwalu będą miały miejsce spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje językoznawcze, pokazy filmów, a także wernisaże wystaw malarstwa, fotografii oraz koncerty. Najmłodszych czytelników zapraszamy na warsztaty kaligrafii, teatrzyk kamishibai i Akademię Małego Czytelnika. W ramach tego wydarzenia wręczona zostanie także Nagroda Literacka Zakopanego dla najlepszej książki związanej z Zakopanem i Tatrami. Więcej informacji znajduje się na stronie www.festiwale.zakopane.pl
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej zbliża się ku końcowi – zapraszamy na dwa ostatnie koncerty, tym razem ściśle związane z muzyką kameralną. W sobotę w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie wystąpi Sławomir Zubrzycki w koncercie „Viola Organista w Zakopanem”. W programie utwory Giovanni Gabrieli, Mikołaja z Krakowa, czy Wojciecha Długoraja. Na niedzielny koncert finałowy „Finał Podhale / Kurpie Podróż Muzyczna” zapraszamy do Parafii Tatrzańskiej Świętego Krzyża, gdzie Zespół wokalny CracowSingers zaprezentuje utwory Bolesława Walleka- Walewskiego, Henryka Mikołaja Góreckiego i Karola Szymanowskiego.

W piątek od 15:00 na Placu Niepodległości odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Organizowane będą terenowe gry edukacyjne, w trakcie których uczestnicy dowiedzą się wielu ciekawostek z życia pszczół oraz posadzą kwiaty dla owadów zapylających. Wydarzenie łączy rodzinną zabawę i przygodę z edukacją o pszczołach i ich roli w przyrodzie. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych.Tego samego dnia w Centrum Kultury Rodzimej Willa Czerwony Dwór odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej Madonny Podhalańskie. Prace zostały nadesłane z całej Polski – obrazy namalowane na szkle, drewniane rzeźby. Tematyka konkursu nawiązuje do kultu maryjnego, który wśród górali przybiera formę szczególną. Podczas wernisażu zostaną ogłoszone wyniki konkursu i wręczone dyplomy oraz nagrody.Jak co roku Hej Fest zagościł na Gubałówce, by umilić weekendowe wieczory w Zakopanem. Zapraszamy mieszkańców i turystów na koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. W tę sobotę zagra Kamil Bednarek i Dżem, a ich suportem będzie Eleanor Gray. Koncert łączący klasykę i nowoczesność, reggae i bluesa zapowiada się niezwykle ciekawie.W niedzielę rozpoczną się 10. Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Zapraszamy do strefy rolno-spożywczej, kosmetycznej, rękodzieła i gastronomicznej. Bogata oferta różnorodnych produktów zachęca do odwiedzenia górnych Równi Krupowych. Miejsce Targów tętni muzyką ludową, zachwyca wyrobami, degustacją potraw. Dzięki warsztatom będzie można się dowiedzieć m.in. jak wytwarza się sukno oraz jakie tajemnice i skarby ukryte są w Tatrzańskim Parku Narodowym. Targi potrwają do 15 sierpnia.Przez cały wakacyjny sezon na Kulturalnym Placu Niepodległości odbywają się spotkania, występy, warsztaty oraz animacje, które dostarczają mieszkańcom i turystom mnóstwo atrakcji. W ramach Festiwalu Literackiego w ten weekend na Placu odbędą się warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci, głośne czytanie książek i inne wydarzenia przewidziane w bogatym programie Plenerowej Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem.W tym samym miejscu przez całe wakacje Festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane zaprasza do oglądania filmowych hitów i spotkań z gwiazdami pod chmurką. W ramach Piątków ze Storytel zapraszamy na spotkanie z Przemysławem Bluszczem – aktorem i lektorem audiobooków, podczas którego zaplanowano czytanie na żywo oraz rozmowę z aktorem. Serdecznie zapraszamy na filmowe wieczory do końca sierpnia.

Zobacz pełną wersję podhale24.pl