20.08.2019, 15:19 | czytano: 2829

XVI Festyn Rodzinny Związku Podhalan (zdjęcia)

W Szczawnicy odbył się coroczny Festyn Rodzinny Związku Podhalan.
Zgodnie z tradycją rozpoczął się on korowodem, który wyruszył spod Dworku Gościnnego i ulicami miasta dotarł do miejsca rozpoczęcia festynu - sceny obok kolejki PKL na Palenicę.
W tym roku szli w nim Kapela Jaśka Kubika z Krościenka, zespół „Szlachtowianie” ze Szlachtowej oraz „ Dolina Dunajca” z Nowego Sącza. Dorożką jechali gospodarze Festynu: prezes szczawnickiego oddziału Związku Podhalan Elżbieta Wiercioch oraz wiceprezes Marek Ciesielka, którzy uroczyście otworzyli imprezę.

Następnie przyszedł czas na prezentacje zespołów regionalnych. Na scenie wystąpiły m.in.: zespół „Dolina Dunajca”, zespół „ Bystra Kicora” z Przysietnicy w Beskidzie Sądeckim oraz zespół „Szlachtowianie” wspólnie z Kapelą Jaśka Kubika. Organizatorzy przygotowali liczne konkursy dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Ważnym punktem programu były mistrzostwa świata w jedzeniu kulasy- jednej z najstarszych pienińskich potraw. W czasie trwania wspólnej zabawy można było posilić się góralskimi potrawami serwowanymi przez gospodynie ze Związku Podhalan oraz skosztować barana z rożna po pienińsku. Na finał, jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Folk Power.

Organizatorem XVI Festynu Rodzinnego Związku Podhalan był Oddział Pieniński ZP oraz Miasto i Gmina Szczawnica, przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury oraz licznych sponsorów.

wb
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl