01.09.2019, 22:36 | czytano: 1789

I Festiwal Dunajca w Tylmanowej (zdjęcia)

W Tylmanowej po raz pierwszy odbył się Festiwal Dunajca. Było to święto tradycji, kultury i zarazem budowanie tożsamości wśród lokalnych społeczności leżących nad Dunajcem.
Mieszkańców, gości i turystów przywitał kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Tylmanowej Jan Ligas oraz, w imieniu wójta Tadeusza Królczyka, przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna Maciej Mikołajczyk.
Na scenie tylmanowskiego amfiteatru zaprezentowały się zespoły regionalne z Ochotnicy i Tylmanowej oraz z Krościenka. Przed publicznością wystąpili „Ochotni” z Ochotnicy Górnej, „Wstonzecki” i „Muzyka Regionalna Mateusza Tarchały” z Ochotnicy Dolnej oraz ”Małe Pieniny” i „Śpasy” z Krościenka nad Dunajcem. Zespoły pokazały charakter swoich regionów - różnorodność muzyczną, językową, taneczną oraz odmienność w strojach regionalnych. Choć są to sąsiadujące ze sobą regiony to jednak pełne odrębności kulturowych charakteryzujących daną społeczność i determinujących jej tożsamość.

Kontynuacją regionalnych dźwięków był występ zespołu etno – folkowego „Tryptyk” z Tylmanowej, który zagrał utwory polskie i słowackie. Zaś w muzyczne klimaty Beskidu Śląskiego słuchaczy przeniósł zespół „Psio Crew”.

Wieczorem wystąpiła grupa Disco Polo Show , przy której publiczność bawiła się do późnych godzin wieczornych, żegnając lato i wakacje.

Festiwalowi Dunajca towarzyszyła wystawa prac twórców ludowych. W trakcie trwania imprezy można było skosztować tradycyjnych potraw regionalnych.

Źródło: WOK Tylmanowa, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl