05.09.2019, 15:03 | czytano: 1920

Trzecia edycja Letniego Czytania w Altanie już za nami

Fot. Materiały prasowe
Przez całe wakacje w każdy czwartek miesiąca Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu organizowała dla najmłodszych spotkania w czasie których przybliżała im świat książek.
Magiczne opowieści, baśnie, wierszyki, zabawy ruchowe, plastyczne a także warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnych technologii takich jak aplikacje wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości – nie było czasu na nudę. Goście m.in. Ewa Kokot, Elżbieta Kolusz zabrały dzieci w cudowną podróż po świecie literatury i zabawy.
Tematyka spotkań była różnorodna. Dzieci, które w nich uczestniczyły poznały świat podwodny, świat dzikich zwierząt, projektowały roboty, a także nauczyły się jak zasadzić i pielęgnować własną roślinkę, nie zabrakło również zajęć z ekologii. Podczas jednego ze spotkań wystartował także nowy program realizowany w naszej bibliotece Para Buch – Książka w Ruch. Leśniczy Krzysztof Przybyła opowiedział dzieciom o niezwykłym życiu leśnych zwierząt i roślin podczas wycieczki po rezerwacie „Bór na Czerwonem”.

- Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy byli z nami w te wakacje, mamy nadzieję że za rok spotkamy się znowu - dziękują pracownicy biblioteki.

Źródło: MBP w Nowym Targu, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl