07.09.2019, 16:30 | czytano: 680

Wrzesień w Zakopanem (art. sponsorowany)

Wrzesień w Zakopanem rozpoczął się na dobre, a wraz z nim mnóstwo wydarzeń kulturalnych i sportowych, podczas których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie!
Przez cały weekend będą trwać Spotkania z Filmem Górskim. Wydarzenia dla fanów górskich wrażeń odbędą się w Zakopanem już po raz piętnasty – w Kinie Sokół, w Namiocie festiwalowym na Placu NIepodległości i w Dworcu Tatrzańskim. Spotkania z wybitnymi wspinaczami, alpinistami, himalaistami, ratownikami TOPR, filmowcami, autorami książek i blogerami, zawody biegowe, warsztaty wspinaczki, pierwszej pomocy to tylko kilka z czekających atrakcji, na które organizator serdecznie zaprasza. Szczegółowy znajdują się program na stronie spotkania.zakopane.pl.


W najbliższą sobotę w Parku Miejskim w Zakopanem odbędzie się Finał Otwartego Turnieju Tenisowego. Ośmiu graczy z największą ilością punktów po meczach eliminacyjnych rozegra turniej finałowy. Najlepszy zawodnik zdobędzie Puchar Burmistrza Miasta Zakopane. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!


Również w sobotę będzie miało miejsce Narodowe Czytanie w Zakopanem. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. W Miejskiej Bibliotece Publicznej odczytana zostanie nowela „Rozdziobią nas kruki, wrony…”. Czytanie nastąpi po prelekcji laureata tegorocznej Literackiej Nagrody Zakopanego Macieja Pinkwarta „Żeromski o Zakopanem”, która równocześnie otworzy wystawę „Stefan Żeromski – wspomnienia”. Wystawę będzie można obejrzeć do 9 listopada.


Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na szczytach” to wydarzenie muzyczne organizowane nieprzerwanie od 2009 r. przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem. Jedenasty Festiwal rozpocznie się Koncertem Inauguracyjnym w Hotelu Belvedere. Utwory Wacława z Szamotuł oraz F. Schuberta  wykona Apollon Musagète Quartett . Koncerty i wydarzenia towarzyszące potrwają do 14 września. Szczegółowy program znajduje się na stronie www.muzykanaszczytach.com.


Mamy nadzieję, że dzięki tak różnorodnemu programowi każdy znajdzie coś dla siebie, a te wydarzenia będą dopiero początkiem odkrywania uroków Zakopanego.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl