21.09.2019, 18:24 | czytano: 5410

VII Ogólnopolska Olimpiada OSP (zdjęcia)

zdj. Krzysztof Garbacz
Druhowie z OSP Zubrzyca Dolna mogą być podwójnie zadowoleni ze swojego udziału w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Sportowo-Pożarniczej Strażaków OSP, która odbyła się w dniach na terenie Ośrodka Czorsztyn - Ski w Kluszkowcach. Dzięki swojej sportowej postawie zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie podziałowej i dodatkowo wylosowali nagrodę główną wartości 20 tys. zł ufundowaną przez firmę Hubix.
Nowy w tym roku górski tor przeszkód o długości 350 m okazał się nie lada wyzwaniem dla startujących drużyn. W jednym i drugim dniu drużyny strażackie miały do pokonania po kilkanaście następujących po sobie zadań symbolizujących różne działania z akcji ratowniczych strażaków. Wśród startujących najliczniej reprezentowane było nasze województwo, a w dalszej kolejności lubelskie i podkarpackie. W zawodach brali udział także reprezentanci z województwa opolskiego, mazowieckiego, pomorskiego, śląskiego i wielopolskiego.
Podczas ceremonii otwarcia Edward Siarka Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie wręczył Medal Honorowy im. Wiesława Wody organizatorowi Olimpiady OSP dh Zbigniewowi Tokarskiemu.
W poszczególnych podziałach kolejno miejsca zajęli:

druhowie - 1.Zubrzyca Dolna 2.Ostoje woj. wielkopolskie 3.Targanice Dolne 4.Juszczyn
5.Małe Ciche
druhny - 1.Giedlarowa (woj. podkarpackie) 2.Brzeszcze 3.Waksmund 4.Ostrówek woj.
lubelskie 5.Stasiówka woj. podkarpackie
mixt - 1.Giedlarowa woj. podkarpackie 2.Kąkolewnica woj. lubelskie 3.Juszczyn
4.Brzeszcze 5.Biedaczów woj. podkarpackie

Zawody odbyły się pod patronatem honorowym Edwarda Siarki, posła i prezesa zarządu oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP w Krakowie oraz
Łukasza Smółki Wicemarszałka Województwa Małopolskiego.

Organizatorami zawodów byli druhowie Zbigniew i Dariusz Tokarscy, współorganizatorem Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Krakowie.

Materiały prasowe, r/ zdj. Krzysztof Garbacz
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ziomal z Waksmunda22.09.2019, 09:10
Brawo Waksmund !!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl