26.09.2019, 11:27 | czytano: 1889

"15 złotych hełmów" dla OSP w Poroninie

Strażacy Robert Gał i Krzysztof Gocał wymyślili projekt pod nazwą "15 Złotych Hełmów” dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Poronienie. Dzięki ich staraniom, które polegały na wymianie 15 starych hełmów strażackich na profesjonalne i nowoczesne, 3 października o g. 14 w remizie w Poroninie nastąpi przekazanie nowych hełmów strażakom.
Staraniem druhów w akcję włączyły się osoby prywatne, instytucje oraz samorządy powiatowy i gminny. W przeciągu dwóch miesięcy udało się im zrealizować zamierzony cel z pełnym sukcesem i hełmy zostały zakupione.
Potrzeba odnowienia umundurowania zrodziła się z tego względu, że obecne mundury były starej generacji i wysłużone w działaniach bojowych. Strażacy podjęli decyzję o wyborze firmy Rosenbauer, a pomogła im w tym prezentacja i pokazy sprzętu pożarniczego, które zostały zorganizowane przez jednego z druhów jednostki kilka miesięcy wcześniej. Podjęto też decyzję o zakupie ubrania bojowego tej marki, który jest nowością na rynku pożarniczym.

Zarówno firmy, osoby prywatne potraktowały udział w tym projekcie jako przejaw lokalnego patriotyzmu oraz aprobatę i wsparcie dla działań Ochotniczej Straży Pożarnej w Poroninie. Hełmy zostały zakupione w ramach projektu "15 Złotych hełmów” dla OSP Poronin przez ludzi, którzy straż cenią bardzo wysoko.

Życzeniem pomysłodawców projektu "15 Złotych Hełmów" jest, aby potraktować ten pionierski pomysł jako szablon, konstrukcja dla działań w Ochotniczych Strażach Pożarnych, którego celem jest odnowienie umundurowania bojowego w ramach wsparcia lokalnej społeczności. - Myślimy, że sukces osiągnięty w Poroninie w tak krótkim czasie, zachęca do dalszych działań - podkreślają.

Projekt zakończy się galą przekazania umundurowania bojowego 3 października o godzinie 14 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Poroninie, na którą zostali zaproszeni wszyscy darczyńcy i sympatycy pożarnictwa. Strażacy dziękują wszystkim darczyńcom, którzy przekazali dla straży 15 hełmów i 2 ubrania bojowe, a całą społeczność Poronina i gminy zapraszają na wspomnianą uroczystość.

oprac. r/ materiał prasowy
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl