27.09.2019, 20:10 | czytano: 2120

Marynistyczne projekty w nowotarskim BO

NOWY TARG. Wśród projektów zgłoszonych do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego znalazły się pomysły związane z żeglarstwem, szantami, a nawet piratami - a konkretnie Pirackim Placem Zabaw.
Autorzy tego ostatniego projektu piszą tak: "Powstała w 2018 r. Nowotarska Strefa Relaksu cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Jej największym atutem jest lokalizacja – miejsce nad brzegiem Dunajca, w pobliżu kładki, rezerwatu Bór nad Czerwonem i ścieżki rowerowej – to idealna sceneria dla plenerowych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Nikogo nie trzeba przekonywać, że o ten niezwykły punkt na mapie Nowego Targu warto zadbać. W chwili obecnej na terenie Strefy Relaksu brakuje wyposażenia przeznaczonego do dziecięcych zabaw. Dlatego powstała specjalna inicjatywa, na którą można oddać swój głos w ramach Budżetu Obywatelskiego".
- Celem projektu pn. „Piracki Plac Zabaw” jest stworzenie atrakcyjnego i bezpiecznego placu zabaw dla dzieci , który zapewni im zabawę na długie godziny – mówią autorzy inicjatywy. – Tym samym przyczyni się on do prawidłowego rozwoju psychofizycznego dzieci, a także będzie miejscem, które urozmaici spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Plac zabaw będzie pełnił ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli dzieciom aktywnie spędzać czas wśród rówieśników oraz uczyć się i bawić.

Jeśli projekt zyska poparcie nowotarskiej społeczności, plac zabaw zostanie wzbogacony o takie urządzenia jak: wieża linowa (piramida Dino), huśtawki (dla malucha, bocianie gniazdo, wisząca karuzela), bujaki na sprężynie (rybka, statek, rekin, wieloryb), hamak trio, zestaw piracki (dzwon, flaga i ster) dodatkowe ławki i stojaki na rowery. W ramach projektu przewidziano także nasadzenia zieleni.

"Jeśli tak jak my lubisz zdrowy, aktywny tryb życia, chcesz zmieniać nasze miasto i stworzyć nową, atrakcyjną przestrzeń dla mieszkańców Nowego Targu - zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na pozycję nr 5 - zachęcają autorzy projektu.

Z kolei Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie zgłosiło dwa zadania. "Za pan brat z przygodą z wiatrem i wodą!", czyli rejsy żeglarskie i kajakarskie dla dorosłych, dzieci i młodzieży oraz VII Minifestiwal Pieśni Żeglarskiej w Nowym Targu. Są to projekty nr 13 oraz 14.

Głosować mogą osoby zamieszkałe w Nowym Targu, które mają ukończone 16 lat. Głosowanie trwa do 1 października. Można to zrobić przez internet lub osobiście, wypełniając formularz w Urzędzie Miasta, Ratuszu ,MOK-u, Bibliotece i Pływalni Miejskiej.
Wszystkie projekty znajdują się tutaj Pod tym adresem można także zagłosować. Zadania które otrzymają najwięcej głosów, będą wykonane w 2020 roku.

s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl