01.10.2019, 12:54 | czytano: 3206

Frydmańskie spotkania ze sztuką

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Frydmanie otwarta została wystawa malarsko – rzeźbiarskia będąca pokłosiem niedawnego pleneru, w którym wzięło udział 14 artystów z Litwy i Polski.
Artystów i gości wernisażu powitał dyrektor szkoły Piotr Wojtaszek. Artyści przebywający w motelu „Trzy Korony” u Edyty Brzyżek – Szewczyk, absolwentki krakowskiej ASP, która również zaprezentowała swoją twórczość, przygotowali ponad 60 prac. Komisarz pleneru Jan Zenon Majczak mówiąc o artystycznych inspiracjach, nie zapomniał o warsztatach przeprowadzonych dla uczniów ze szkół spiskich.
W wernisażu wzięli udział m.in. senator Jan Hamerski, wójt gminy Jakub Jamróz z małżonką Agnieszką i przewodniczący Rady Gminy Łapsze Niżne Zdzisław Majerczak. Dodajmy, że część prac została zakupiona już w czasie wernisażu, a wśród szczęśliwych nabywców znalazł się również senator Jan Hamerski, któremu w sprawach sztuki doradzała Renata Kawa.
Ostatecznie wernisaż przekształcił się w miłe towarzyskie spotkanie, któremu towarzyszyły przede wszystkim rozmowy o sztuce.

P. W., zdj. Adam Pacyga
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl