02.10.2019, 14:41 | czytano: 1689

EtnoPolska 2019 - program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury (zdjęcia)

mat. prasowy
Śpiewem, tańcem i zabawami podsumowano projekt "Tradycyjny strój wizytówką zespołu Mali Maniowanie" , który realizowany był w ramach zadania EtnoPoska 2019.
Już po wejściu na salę remizy, gdzie wzrok przykuwały kolory sukien, gorsetów oraz chust góralskich udzielał się wesoły nastrój. Tradycyjne zabawy oraz gry podczas, których dzieci z zespołu „Mali Maniowanie” z radością biegały po sali remizy, ich uśmiechnięte twarze stanowiły piękne dopełnienie do różnorodnych, bogato zdobionych strojów góralskich, które uszyto w ramach realizowanego projektu.
W spotkaniu uczestniczyli członkowie zespołu, rodzice oraz przedstawiciele szkół. Koordynatorka projektu a zarazem Kierownik zespołu Pani Katarzyna Dobrzyńska pojawiła się na scenie w towarzystwie ponad 70-ciorga dzieci i młodzieży w różnym wieku „Życzmy sobie żeby w naszym zespole zawsze było tyle dzieci ile dzisiaj. Dzięki nim i środkom, jakie udało się pozyskać na stroje, z dumą możemy prezentować nasz dobytek kulturalny i nasz region na terenie całej Polski i nie tylko” reasumowała koordynatorka. W ramach kwoty, jaką udało się pozyskać uszytych zostało 30 kompletów strojów dziecięcych prezentujących zarówno codzienny, jak również odświętny ubiór górali podhalańskich na przestrzeni minionych lat. Stroje te prezentowane były podczas organizowanych przez Dyrektora Centrum Kultury Gminy Czorsztyn pokazów mody góralskiej w miejscowościach: Maniowy, Kluszkowce oraz Czorsztyn.

Realizacja projektu była możliwa dzięki środkom pozyskanym przy współpracy zespołu „Mali Maniowanie” oraz Centrum Kultury Gminy Czorsztyn z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019. Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 66 314,00 zł, z czego koszt pozyskanego dofinansowania to 63 000 zł.

opr. Aneta Markus
komentarze
sasiadka ***04.10.2019, 08:07
a jak to się stało ze nie było nigdzie publikowane zamówienie udzielone po znajomości ??????????????
Rodzic03.10.2019, 11:18
Podziękowania i Brawa dla Katarzyny Dobrzyńskiej!!!! Każdej gminie na Podhalu życzę tak zaangażowanej i oddanej kulturze osoby!!!
Zobacz pełną wersję podhale24.pl