07.10.2019, 15:10 | czytano: 1067

XXXII Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich (zdjęcia)

W dniach 5-6 października odbyła się XXXII Przeziyracka Młodych Toniecników i Śpiywoków Góralskich. W siedzibie oddziału Związku Podhalan w Ratułowie „Dominówka” komisja oceniła 128 prezentacji z 31 zespołów regionalnych z terenu całego Podhala.
Kazimierz Lassak - Członek
postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii – TANIEC ZBÓJNICKI:
Grupa wiekowa I:
I m. - „Zbójnicek” z Zębu
II m. - „Mali Hamernicy” z Krakowa
III m.- ,,Niźniobańscanie” z Bańskiej Niżnej


Grupa wiekowa II:
I m. – „Krzesany” z Cichego
II m. – Tatry” z Ratułowa
III m. – „Mali Witowianie” z Witowa



Kategoria - ŚPIEW SOLOWY

Grupa wiekowa I:
I m. – Zofia Mulica - „Tatry” z Ratułowa
II m. – Michalina Bednarz - „Mali Witowianie” z Witowa
III m. – Emilia Sikoń - „Mali Skrzypnianie” ze Skrzypnego

Wyróżnienie:
Maria Bobak - „Mali Wróblowianie” z Wróblówki

Grupa wiekowa II:
I m. – Antoni Kula – „Krzesany” z Cichego
II m. – Anna Leśniak – „Polany” z Kościeliska
III m. – Maksymilian Twaróg - ,,Jaferniocek” z Ostrowska


Grupa wiekowa III:
I m. – Anna Karpiel – „Zbójnicek” z Zębu
II m – Izabela Szeliga – „Skrzypnianki” ze Skrzypnego
III m – Magdalena Gał – z Szaflar



kategoria - ŚPIEW GRUPOWY:
Grupa wiekowa I:
I m. – zespół „Tatry” z Ratułowa
II m. – Duet „Niźniobańscanie” z Bańskiej Niżnej
III m. – zespół „Mały Zbójnicek” z Zębu


Grupa wiekowa II:
I m. – zespół „Majeranki” z Chabówki
II m. – zespół ,,Tatry” z Ratułowa
III m. – Duet „Zyngierki” z Maruszyny

Grupa wiekowa III:
I m. – Zespół ,,Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
II m. – zespół „Mali Gronkowianie” z Gronkowa
III m. – zespół „Skrzypnianki” ze Skrzypnego


kategoria - TANIEC SOLOWY:

Grupa wiekowa I:
I m. – Wojciech Łacniak i Wiktoria Pawlikowska – „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej
II m. – Marcel Zieliński i Marietta Madej - „Mali Hamernicy” z Krakowa
III m. – Dawid Kowal i Paulina Wojtanek – „Mali Białcanie” z Białki Tatrzańskiej

Grupa wiekowa II:
I m. – Jakub Karpiel i Anna Dorula - „Zbójnicek” z Zębu
II m. – Antoni Zwijacz i Patrycja Brzuchacz - „Tatry” z Ratułowa
III m. - Jan Krzeptowski i Blanka Leśniak - „Polany” z Kościeliska


Grupa wiekowa III:
I m. – Kacper Śmiałek i Magdalena Stoch – „Zbójnicek” z Zębu
II m. – Michał Karpiel i Anna Leśniak - „Polany” z Kościeliska
III m. – Jakub Nowak i Karolina Krzysiak – „Tatry” z Ratułowa

Specjalne Wyróżnienia dla nolepsyj toniecnicy otrzymują:
Kornelia Żak – „Mali Hamernicy” z Krakowa
Emilia Bojko – „Mali Hamernicy” z Krakowa
Emilia Górka – „Zeleźnica” z Pieniążkowic
Patrycja Brzuchacz – „Tatry” z Ratułowa
Marta Szczęch - „Mali Zaskalanie” z Zaskala
Maria Skóbel – ,,Krzesany” z Cichego

Komisję cieszy duża ilość uczestników przeglądu (ponad 350 osób). Serdeczne podziękowania składa instruktorom i rodzicom za przygotowanie dzieci i młodzieży.

Materiały prasowe, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Komiysorz07.10.2019, 18:15
A kto był w komisji? Czy moze nowa dyrekcja? Chyba że toncyła...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl