16.10.2019, 15:32 | czytano: 2696

Dzień Seniora w Nowym Targu

„Zdrowi, bezpieczni, aktywni” - pod takim hasłem już w środę 23 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z partnerami zaprasza na Dzień Seniora w Nowym Targu.
Co roku w całej Polsce ZUS organizuje zajęcia dla seniorów, które mają ich zachęcić do wyjścia z domu. - Chcemy, aby w tym czasie mogli oni skorzystać z porad i pomocy ekspertów ZUS. Świadczenia, waloryzacja czy zatrudnienie na emeryturze, to kwestie bardzo ważne dla tej grupy. Oprócz tego istotna jest aktywizacja społeczna. Zaplanowane wydarzenia i atrakcje, to świetna okazja dla seniorów, żeby ze sobą porozmawiali, ale też nawiązali nowe relacje i jednocześnie ciekawie spędzili czas - przekonują organizatorzy akcji.
Eksperci ZUS podpowiedzą jak można podwyższyć świadczenie, wyjaśnią w jaki sposób skorzystać z rehabilitacji leczniczej oraz opowiedzą o nowym świadczeniu 500+ dla osób niesamodzielnych. Policjanci wyjaśnią jak zadbać o bezpieczeństwo osób starszych.

Dzięki obecności przedstawicieli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu - Instytutu Zdrowia będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, zrobić sobie masaż czy makijaż. Seniorzy w będą mieli wolny wstęp do groty solnej, na basen i saunę. Zainteresowani mogą wziąć udział w zajęciach jogi i aqua-aerobiku.

Partnerzy wydarzenia: Policja, PPUZ – instytutu zdrowia, Urząd Miasta Nowy Targ, MCSiR Nowy Targ, Uniwersytet III Wieku, MOK Nowy Targ, Nowotarska Rada Seniorów.

Program:
 10.00 uroczyste rozpoczęcie spotkania

 10.10–10.15 Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji – oferta dla Seniorów

 10.15–11.00 wykład ZUS (Od czego zależy wysokość emerytury, czy mogę ją podwyższyć? Rehabilitacja z ZUS, a rehabilitacja z NFZ. 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji)

 11.00–12.00 wykład przedstawiciela Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu
 12.00–12.30 przerwa na poczęstunek

 12.30 występ zespołu „SEPTYNKI” z Miejskiego Ośrodka Kultury

 13.00–13.30Uniwersytet III wieku – oferta dla Seniorów.

 Od godz. 13.30 zajęcia dla seniorów na basenie, grota solna, joga.

23 października, godz. 10:00 – 14:30, Pływalnia Miejska w Nowym Targu, Pl. Evry 4.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl