21.10.2019, 11:26 | czytano: 1812

Projekt „Pierwsza pomoc ratuje życie” - w gminie Czorsztyn

zdj. nadesłane
OSP Kluszkowce w partnerstwie z gminą Czorsztyn oraz Stowarzyszeniem Spreżyna Centrum Edukacji Nieformalnej pozyskało środki na realizację wniosku z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Ze statystyk wynika, że ponad 40 % Polaków deklaruje, iż było w przeszłości świadkami wypadku, bądź stłuczki na drodze. Większość ostatni kontakt z wiedzą ratowniczą miało podczas kursu na prawo jazdy. Wiedza ratownicza na tle innych Państw Unii Europejskiej nie wypada najlepiej. Niestety pomimo zajęć wprowadzanych w szkołach, kursów z zakresu edukacji pierwszej pomocy wciąż jest za mało, by jej udzielanie stało się bezwarunkowym nawykiem. Nawykiem, który ratuje życie.
Biorąc powyższe pod uwagę strażacy OSP Kluszkowce w partnerstwie z lokalnym samorządem tj. gminą Czorsztyn oraz Stowarzyszeniem Spreżyna Centrum Edukacji Nieformalnej postanowili wziąć sprawę w swoje ręce, by zadbać o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. Dzięki środkom, jakie pozyskali z Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi” II edycja będzie to możliwe.

W imieniu straży OSP Prezes Wojciech Bednarczyk odebrał dyplom oznaczający przyznanie środków. Wręczenie dyplomów odbyło się podczas uroczystej gali zorganizowanej w starej walcowni w Katowicach. Podczas gali nagrodzono ponad 200 organizacji, które spośród 2100 wniosków zostały wybrane jako najlepsze.

W ramach wniosku „Pierwsza pomoc ratuje życie” strażacy przeprowadzą warsztaty edukacyjne z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Nim do tego dojdzie, sami zostaną ponownie przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy, zakupią fantom w celach warsztatowych oraz nakręcą instruktaż udzielania pierwszej pomocy w technologii 360 umożliwiający poruszanie się w trójwymiarowej przestrzeni. Zarówno wykonany materiał filmowy, okulary Oculus do jego obejrzenia , jak również zakupiony fantom użyte zostaną podczas warsztatów w szkołach na terenie Gminy Czorsztyn.

Projekt potrwa do 31 maja 20120 r. Kwota pozyskanego dofinansowania to 10 000 zł.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl