26.10.2019, 15:17 | czytano: 3587

Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody (zdjęcia)

Fot. Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Rocznica ślubu to ważna data w życiu każdego małżeństwa. A Złote, Szmaragdowe, Diamentowe i Żelazne Gody, to perły w koronie takich rocznic. Dlatego z okazji 50, 55, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Urząd Stanu Cywilnego zaprosiły pary z terenu gminy Rabka-Zdrój na okolicznościową uroczystość.
Rozpoczęła się ona od mszy św., którą w kościele św. Teresy odprawiło trzech księży pod przewodnictwem proboszcza ks. Dariusza Paculi. W trakcie mszy małżonkowie odnowili ślubowanie małżeńskie. Potem uroczystości przeniosły się do kawiarni Zdrojowa.
Tu szacownych jubilatów powitali burmistrz Leszek Świder, wiceburmistrz Małgorzata Gromala, przewodniczący Rady Gminy Józef Skowron i naczelnik USC Agnieszka Cukrzycoń. Jubilaci wysłuchali życzeń i gratulacji. - Już wieloletnią tradycją jest w naszej gminie uroczyste świętowanie jubileuszu długoletniego pożycia małżeńskiego. Jest to czas aby wyrazić szacunek i uznanie za Państwa wytrwałość i małżeńską wierność – mówiła kierownik USC. - Każde małżeństwo tworzy swoją własną niepowtarzalną historię, ale łączy Was to, że jesteście dla świata żywym i wiarygodnym świadectwem trwałości małżeństwa i rodziny – tych wartości, które nie przemijają. Wasze życie to dla młodego pokolenia wzór do naśladowania.

- W naszej społeczności, obok ludzi młodych i czynnych zawodowo, chcemy dostrzegać również seniorów, a wśród nich, szczególnie tych, którzy swoją postawą życiową przyczynili się do trwałości małżeństwa i rodziny – mówił burmistrz Leszek Świder. - Stanowicie przykład dla kolejnych pokoleń, że życie we dwoje jest lepsze i łatwiejsze dzięki miłości i zrozumieniu. Kochać to najtrudniejsze z zadań człowieka – najtrudniejszy jego egzamin. Państwo drodzy jubilaci zdaliście ten egzamin celująco, o czym świadczą obchodzone dzisiaj jubileusze.

W podziękowaniu, w dowód społecznego uznania dla trwałość małżeństwa i rodziny, burmistrz udekorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Po części oficjalnej, zaproszeni goście i jubilaci zasiedli do uroczystego obiadu. Potem był toast z szampanem i weselny tort. Obecnym czas umilała swoją grą Orkiestra Dęta OSP Rabka-Zdrój pod kierownictwem Jacka Klinowskiego.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl