28.10.2019, 15:40 | czytano: 1318

XXII edycja Konkursu Wiedzy o Pasterstwie

Tatrzański Park Narodowy już po raz dwudziesty drugi organizuje Konkurs Wiedzy o Pasterstwie. Konkurs organizowany jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie wiedzy o pasterstwie w Tatrach, jego historii i stanie aktualnym, relacjach pomiędzy pasterstwem a przyrodą oraz działaniach Tatrzańskiego Parku Narodowego związanych z realizacją wypasu kulturowego i ochroną dziedzictwa kulturowego.
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konkursie wystartują w zespołach dwuosobowych. W pierwszym etapie wszyscy uczestnicy będą musieli się zmierzyć z pytaniami testowymi. Do drugiego etapu przejdą trzy drużyny, które uzyskają najwyższą liczbę punktów. W jego trakcie będą musiały wykazać się – poza wiedzą teoretyczną – również pewnymi umiejętnościami praktycznymi związanymi z pasterstwem oraz umiejętnością rysunku. Pozostałe zespoły będą mogły w tym czasie wziąć udział w dodatkowym konkursie – plastycznym, również związanym z pasterstwem.

W jury Konkursu zasiądą pracownicy TPNu i zaproszeni goście związani z pasterstwem - czyli bacowie, którzy realizują wypas kulturowy na terenie Podhala.

Konkurs odbędzie się w piątek, 15 listopada br. . Początek o godzinie 10.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego w Zakopanem.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl