31.10.2019, 09:34 | czytano: 1485

Znicz 2019 - zmiany w organizacji ruchu na terenie Zakopanego

W rejonie zakopiańskich cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na czas Wszystkich Świętych.
Rejon cmentarza przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem – wzorem lat ubiegłych w dniach 31.10. i 1.11.2019 roku w godzinach 7:00 – 21:00, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Aleje 3-go Maja i ul. Sienkiewicza planowane jest zamkniecie ruchu pojazdów, z możliwością przejazdu służb miejskich i mieszkańców posesji przy wyłączonym odcinku drogi. Również w dniach 2 i 3.11.2019 r.
Powyższe zamkniecie może nastąpić, w zależności od natężenia ruchu w rejonie cmentarza!

Cmentarze na Olczy, w Kościelisku oraz w Witowie, a także w rejonie gmin Poronin i Biały Dunajec, szczególnie w Poroninie zostaną również objęte nadzorem policjantów.

Apel policji:

Apelujemy też do pieszych, odwiedzających groby bliskich, by korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Koniecznie zabierzmy ze sobą elementy odblaskowe, które powinny być widoczne na odzieży. Przed wejściem na jezdnię zachowajmy szczególną ostrożność i przechodźmy tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Nie pozostawiajmy cennych rzeczy w samochodach. Złodziej czeka na okazję. Pamiętajmy, że właściwe zabezpieczenie naszego mienia uchroni nas przed przykrymi następstwami kradzieży.
Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

 W miarę możliwości korzystaj ze środków komunikacji publicznej.
 Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, mogą zostać wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zwracaj uwagę na znaki drogowe!
 Pamiętaj - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.
 Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.
 Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.
 Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl