03.11.2019, 12:37 | czytano: 937

X Szczawnicki Bieg Niepodległości - zapowiedź

SZCZAWNICA. 10 listopada zorganizowany zostanie jubileuszowy Szczawnicki Bieg Niepodległości. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica.
Organizatorami biegu są: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza, Rada Rodziców, Miasto i Gmina Szczawnica, Związek Podhalan Oddział w Szczawnicy, PKL Palenica, OSP Szczawnica, GOPR Sekcja Szczawnica, Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, Straż Miejska w Szczawnicy.

Cele imprezy jest upamiętnienie 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości Narodowej, popularyzacja biegów jako naturalnej formy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i promowanie zdrowego stylu życia oraz integracja pokoleń mieszkańców miasta.
Trasa biegu dostosowana jest do wieku i możliwości uczestników i prowadzić będzie wokół Grajcarka, promenady i ścieżki pieszo-rowerowej. Star i meta zlokalizowane będą przy ul. Głównej.

W zawodach biorą udział uczniowie szkół oraz biegacze amatorzy, nie uprawiający konkurencji biegowych wyczynowo. Zgłoszenia grupowe należy nadsyłać w terminie do 7 listopada br. do godz. 16:00 na adres: bieg@sp1.szczawnica.pl.

Szczegóły na plakacie powyżej.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl