04.11.2019, 13:00 | czytano: 1269

Tatrzański Park Narodowy chce stworzyć pamiątkę z Tatr

Tatrzański Park Narodowy zaprasza do współpracy podhalańskich artystów, twórców ludowych, rękodzielników i projektantów, by wspólnie stworzyć linię nowych pamiątek z Tatr – oryginalnych, wysokiej jakości, inspirowanych lokalną tradycją i bogactwem tatrzańskiej przyrody.
TPN chce zaoferować turystom rodzime pamiątki, które będą nawiązywały do tradycji podhalańskich, lokalnych wzorców, symboli i skojarzeń. Oryginalne pamiątki z Tatr to szansa rozwoju dla artystów, na ożywienie rzemiosła i promocję regionu, ale również podniesienie jakości usług oferowanych pod Tatrami. To także głos sprzeciwu wobec zalewu banalnych, nieekologicznych pamiątek produkowanych na masową skalę poza Polską. 
TPN zaprasza osoby i instytucje, które poprzez swoje zaangażowanie pozytywnie wpłyną na rozwój pamiątkarstwa oraz promocję dziedzictwa kulturowego Podhala i Tatr. - Zachęcamy do udziału w pierwszym spotkaniu, podczas którego będzie można zaprezentować własne pomysły, prace czy gotowe wyroby. Celem projektu jest zarówno dyskusja o wyzwaniach i oczekiwaniach dotyczących lokalnych souvenirów, jak i stworzenie unikalnych pamiątek z Podhala – informuje TPN.

Projekt realizowany w ramach międzynarodowego programu MaB (Man and Biosphere) Człowiek i Biosfera UNESCO. Prace nad nim rozpoczęły się pod koniec ubiegłego roku. Zaangażowali się w nie przedstawiciele różnych środowisk z Podhala.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godzinie 17.00 w Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN (ul. Chałubińskiego 42 a).

Źródło: TPN, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Giewont05.11.2019, 08:25
Góry Duchy ?
fbb104.11.2019, 16:03
Popieram inicjatywę !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl