12.11.2019, 11:39 | czytano: 2138

Podhalanie na Marszu Niepodległości w Warszawie (zdjęcia)

zdj. Czytelnik Podhale24
Około 30-osobowa grupa Podhalan wzięła udział we wczorajszym Marszu Niepodległości. Wyjazd z Nowego Targu do Warszawy zorganizowało podhalańskie środowisko prawicowe. Do stolicy pojechali m. in. mieszkańcy Szaflar, Skrzypnego, Zakopanego, Nowego Targu i Rdzawki.
- Pojechałem z całą rodziną - mówi nasz czytelnik, który udostępnił nam zdjęcia. Jak dodaje "na miejscu działały Roty Marszu, które namawiały do składania swoich podpisów pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą STOP 447, sprzeciwiającą się wymuszeniom rozbójniczym - żydowskim roszczeniom dotyczącym mienia bez-spadkowego".
W przesłanym nam komentarzu czytamy: "Miłość i przywiązanie do Ojczyzny możemy okazywać na wiele sposobów. My wybraliśmy w tym dniu Marsz Niepodległości organizowany w Warszawie. Jak wiemy, za wyjątkiem kilku prowokacji ze strony środowisk nieprzychylnych świętowaniu Naszej wywalczonej niepodległości - wszystkim dopisywała pogoda ducha i wspaniała atmosfera wśród powiewających flag. W tym szczególnym dniu nie mogliśmy zapomnieć również o naszych bohaterskich przodkach, którzy nie wahali się poświęcać swojego życia dla Naszej Ojczyzny. W bólach i mękach, często z okrzykiem na ustach " niech żyje Polska " , ginęli z myślą o przyszłych pokoleniach. Winni jesteśmy im nie tylko pamięć i cześć. Spoczywa na nas obowiązek krzewienia polskości - tradycji i naszej wiary. Nasi przodkowie oddawali życie w imię najwyższych wartości, a my dzisiaj musimy stać się kontynuatorami przekazywania tychże wartości. Stać na straży i nigdy nie pozwolić, by ich śmierć poszła na marne. Jak mawiał Ferdinand Foch, narody tracąc pamięć, tracą życie.
BÓG - HONOR - OJCZYZNA!"

opr. s/
komentarze
też patriota12.11.2019, 12:51
Brawo, jesteście praktykującymi patriotami. Dziękuję w imieniu własnym i tych, którzy popierają takie inicjatywy dla okazania swojej miłości do ojczyzny. "BÓG - HONOR - OJCZYZNA" to najważniejsze motto patriotyzmu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl