17.11.2019, 11:14 | czytano: 1215

Zbigniew Jaworski pierwszy w Maratonie Beskidzkim

zdj. arch.
Kolejny sukces Zbigniewa Jaworskiego. Tym razem mieszkaniec Kluszkowiec zwycięża Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking na dystansie 42 km.
Maraton Beskidy 2019 rozegrany został w Radziechowach koło Żywca. W ramach całej imprezy odbyły się Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim w nordic walking na dystansie 42 km, później 17-kilometrowy Rajd Nordic Walking, a punktualnie o godz. 10.00 wystartował bieg główny 12 Maratonu Beskidy.
Wśród uczestników maratonu nie zabrakło reprezentanta Gminy Czorsztyn Zbigniewa Jaworskiego, który niejednokrotnie udowodnił już swoją formę oraz zacięty charakter. Trasę prowadząca malowniczymi beskidzkimi szlakami, która zdecydowanie należała do tych tzw. wymagających pn Zbigniew pokonał z czasem 4:55:30,1 - tym samym wygrywając XII Maraton Beskidy V Mistrzostwa Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking.


„Udało się stanąć na starcie Mistrzostw Polski w Maratonie Górskim Nordic Walking. Zmagania toczyły się na trasie liczącej 42km z Radziechów koła Żywca na Skrzyczne i z powrotem z przewyższeniem +/-1296m. Również tę trasę udało się przejść najszybciej” – reasumuje jak zwykle skromnie sportowiec.

Wyniki prześledzić można na stronie www.bgtimesport.pl

opr. Aneta Markus
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl