29.11.2019, 14:21 | czytano: 5486

Złote i Diamentowe Gody w gminie Czorsztyn (zdjęcia)

zdj. UG Czorsztyn
Ciepły uśmiech, muśnięcie pomarszczonej dłoni po ukochanej twarzy, którą czas naznaczył linią bruzd, lecz wciąż te same oczy. Może spojrzenie jakby łagodniejsze, więcej w nich zrozumienia, które wynika z doświadczeń, jakie przyniosło życie. Życie przez, które szli razem, ramię w ramię w chwilach radości i w chwilach smutku. Razem na dobre i na złe .
Także w dniu tego pięknego święta, jakim jest jubileusz pożycia małżeńskiego Złote i Diamentowe pary jubilatów spoglądały na siebie z uśmiechem na twarzy podając sobie dłonie by odnowić przysięgę małżeńską. Jej słowa dzisiaj nabierają innego znaczenia, przywołują wiele wspomnień i refleksji.
Uroczystą mszą św. koncelebrowaną przez proboszcza parafii Sromowce Wyżne ks. Mieczysława Szlagę, proboszcza parafii Maniowy ks. Krzysztofa Piechowicza oraz o. Roberta Strojnego z Parafii Kluszkowce rozpoczęto jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Małżeńskich, jakie obchodzono w dniu wczorajszym w Maniowach. Podczas uroczystości, która kontynuowana była w Zajeździe Czorsztyńskim święto obchodziło łącznie 27 par, w tym 8 par diamentowych.

"Najważniejsze że razem, że w zdrowiu" te słowa podczas uroczystości padały z ust Jubilatów najczęściej. I właśnie tego bycia razem w jak najlepszym zdrowiu parom, które obchodziły Złote i Diamentowe Gody w gminie Czorsztyn życzył wójt gminy Czorsztyn. "Serdeczne gratulacje oraz życzenia spokoju, pomyślności i zdrowia, zadowolenia z każdego nowego dnia oraz przeżycia w szczęściu wielu pięknych rocznic" mówił podczas aktu dekoracji Tadeusz Wach.

Włodarz gminy w asyście Stanisława Chmiela Przewodniczącego Rady Gminy Czorsztyn oraz Marii Regiec, kierownika USC wręczył jubilatom listy gratulacyjne, kwiaty oraz upominki okolicznościowe.

Podczas uroczystości jubilat Józef Łukaszczyk zaskoczył obecnych gości wyciągając akordeon, na którym odegrał słowa tradycyjnego "Sto lat". Do pieśni dołączyły dzieci i młodzież z zespołu Mali Maniowanie, którzy ku radości obecnych wystąpili tańcząc i śpiewając przed obecną publiką.

opr. Aneta Markus

Lista Jubilatów

Złote Gody:
Albina i Stanisław Bader
Lucyna i Stanisław Bańkosz
Anna i Stanisław Dębskich
Janina i Stanisław Jabłońskich
Maria i Stanisław Janczak
Bronisława i Władysław Kalemba
Stanisława i Józef Krzystoń
Marię i Andrzej Kurpiel
Aniela i Józef Łukaszczyk
Władysława i Stanisław Maniowszczak
Anna i Stanisław Mrowca
Janina i Jerzy Proniewicz
Maria i Władysław Pierwoła
Stanisława i Władysław Siedlarczyk
Katarzyna i Stanisław Szewczyk
Henryka i Jerzy Szpałek
Stanisław i Kazimierz Ucher
Helena i Jan Wach
Czesława i Jan Waradzyn

Diamentowe Gody:

Maria i Stanisław Grywalscy
Karolina i Edward Kubicz
Bronisława i Andrzej Kubicz
Maria i Franciszek Krzysik
Hanna i Jan Piłat
Anna i Wojciech Plewa
Joanna i Marian Regiec
Maria i Jan Sas

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl