03.12.2019, 15:09 | czytano: 2379

Uczniowie na obozie

45 uczniów z gminy Nowy Targ na obozie z narciarstwa biegowego w Strybskim Plesie na Słowacji.
Od niedzieli młodzież szkolna z terenu gminy Nowy Targ uczestniczy w polsko-słowackim zimowym 5-dniowym obozie narciarstwa biegowego na Słowacji. W najlepszym w tej części Europy ośrodku narciarstwa biegowego w Strbyskim Plesie na wysokości prawie 1400 m.n..p.m uczniowie uczestniczący w gminnym programie narciarstwa biegowego szkolą się wraz z opiekunami pod okiem najlepszych instruktorów narciarstwa biegowego
Obóz realizowany jest w ramach projektu „Transgraniczna wymiana dobrych praktyk w zakresie narciarstwa biegowego na pograniczu polsko-słowackim” na który gmina Nowy Targ pozyskała 90% dofinansowanie zakłada serię obozów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży z gminy, obozy szkoleniowe dla instruktorów oraz zakup sprzętu oraz opracowanie materiałów edukacyjnych, w tym polsko-słowackiego programu narciarstwa biegowego. Partnerem projektu jest słowacka gmina Strba , która zarządza ośrodkiem narciarskim Strybskie Pleso.

Wartość projektu to prawie 93 tyś. euro.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska -Słowacja 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Tatry.

Realizacja projektu stanowi cześć działań w zakresie działającego od 4 lat gminnego programu narciarstwa biegowego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Nowy Targ.

Źródło: materiały prasowe gminy Nowy Targ, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl