11.12.2019, 13:41 | czytano: 982

III Bieg Mikołajów w Rabce-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj
Ok. 8,6 tysiąca złotych udało się zebrać podczas charytatywnego biegu Mikołajów, który rozegrano w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju.
Plac "Pod grzybkiem" gęsto wypełnił się biegaczami w czerwono-białych mikołajowych czapkach, którzy zgromadzili się tu, żeby wziąć udział w biegu i wesprzeć zbiórkę charytatywną. Tym razem pieniądze zbierano na rzecz 15-letniego Daniela. Jego kości są tak kruche, że nie może robić żadnych ćwiczeń, ma uszkodzoną nerkę, kręgosłup, nigdy nie zjadł żadnych słodyczy, a jedzenie jakie dostaje musi być starannie zmiksowane. Opiekuje się nim na co dzień mama. Jest jej trudno, bo brakuje im w domu odpowiedniego wózka, stołu i sprzętu potrzebnego do sprawniejszego funkcjonowania. Nie mają za dużo pieniążków, więc sami zakupić tego nie mogą. I to właśnie na ten cel były zbierane pieniądze podczas wtorkowego biegu.
Organizatorami biegu byli: Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe w Rabce Zdroju, Fundacja Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej, Gmina Rabka-Zdrój oraz Zespół Szkół przy ŚCRU.

oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl