13.12.2019, 23:38 | czytano: 3406

Wigilijne spotkanie w Czarnym Dunajcu (zdjęcia)

zdj. GOPS Czarny Dunajec
Moc życzeń, pierwsze kolędy, przedstawienie teatralne. Seniorzy spotkali się pierwszy raz na Wigilii zorganizowanej przez czarnodunajecki samorząd.
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Czarnym Dunajcu wraz z wójtem Gminy Czarny Dunajec Marcinem Ratułowskim zorganizował w siedzibie Centrum Promocji i Kultury Gminy Czarny Dunajec projekt socjalny: pt. "Wigilia w Gminie Czarny Dunajec dla osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych i bezdomnych".
Uczestników świątecznego spotkania przywitał Rafał Wilkus, Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Ważnym celem naszego spotkania jest wskazanie potrzeby bliskości i integracji seniorów zwłaszcza w okresie świątecznym. Wspólnie pokazujemy, że ludzie nie muszą czuć się samotni, że są wśród nas ludzie chcący pomagać, chcący dawać ciepło i bliskość. Największym jednak założeniem, które chcemy osiągnąć to uśmiech na twarzy chorego i samotnego człowieka, który jak mamy nadzieję podczas tego świątecznego spotkania – poczuje się kochany i potrzebny - mówił szef czarnodunajeckiego GOPS-u.

Słowa pozdrowienia do licznego grona seniorów skierował też wójt Marcin Ratułowski. - Niezmiernie się cieszę z takiego świątecznego spotkania z państwem. Kiedy ubiegałem się o tak zaszczytną funkcję, jaką jest bycie wójtem w Gminie Czarny Dunajec, podkreślałem, że będę się starał o to, aby seniorzy w naszej gminie zostali zauważeni. Dziękuję wam za przybycie, za wspólne rozmowy, uwagi, które chcecie zawsze przekazać - mówił wójt Ratułowski. Seniorów pozdrowił także ks. Krzysztof Kocot, czarnodunajecki dziekan, a zarazem proboszcz, który wspólne posiady rozpoczął od tradycyjnego odczytania okolicznościowego fragmentu ewangelii Św Łukasza oraz krótkiej modlitwy z wszystkimi uczestnikami spotkania.

Spotkanie uświetniła programem artystycznym grupa uczniów z SP Ratułów. Nutę z kolędami zapewniła kapela regionalna. Były też upominki dla seniorów wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Ratułowie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Podczerwonem i Szkoły Podstawowej w Czarnym Dunajcu, a także wolontariusza z Zielonej Góry pana Henryka Brychcę. Dyrektor Rafał Wilkus podziękował także wszystkim sponsorom oraz przedstawicielom instytucji, od których udało się uzyskać wsparcie na organizację świątecznego spotkania i tak licznie odpowiedzieli na potrzebę dzielenia się z innymi. Wyraził także słowa wdzięczności do wolontariuszy, którzy tak chętnie włączyli się w pomoc przy organizacji Wigilii.

źródło: UG Czarny Dunajec, GOPS Czarny Dunajec/ zdj. CKiP Czarny Dunajec
zobacz także
komentarze
gość16.12.2019, 07:09
Może nie tyle potrzebujący co samotni .
młody15.12.2019, 16:36
Trzeba było przyjść i zobaczyć jak było naprawdę. A teraz co żal d ściska. A starszy pan rozdawał cukierki ,a co zrobił dla swoich rówieśników?
WOLONTARIUSZ15.12.2019, 08:47
Smutno czyta się te kłamliwe komentarze, a sprawy mają się zupełnie inaczej. Byłam wolontariuszem na tej wigilii. Pomagałam pracownikom GOPSU, którzy uwijali się jak mrówki aby obsłużyć prawie 80 osób potrzebujących a wcześniej aby wszystko zorganizować. Bardzo źle się dzieje gdy atakuje się tak szczytne wydarzenie. Gdybyście widzieli jak szczęśliwi byli seniorzy, ludzie chorzy, samotni i niepełnosprawni, gdy ktoś o nich przez te parę godzi zadbał, nakarmił i obdarował skromnymi upominkami. Pamiętajcie, że oni nie będą mieć wigilii! Nikt do nich nie przyjdzie i nie pocieszy. Do tego uderzyło mnie jak w skrajnej biedzi Ci ludzie żyją. Ukradkiem zabierali ze stołu jedzenie, wstydzili się tego i jakie było ich zdziwienie i szczera radość, gdy pod koniec wigilii daliśmy im pojemniki na jedzenie i oświadczyliśmy, że wszystko mają zabrać. Wójtowi wypominacie, że zorganizował wigilię dla potrzebujących z darów od sponsorów? Wstydźcie się! Obyście nigdy nie znalizeli się w takim położeniu jak Ci ludzie. Wtedy może docenicie tą pierwszą w historii gminy wigilię dla potrzebujących.
jan z czornego dunajca14.12.2019, 18:40
Tak liczne przybycie - kpina większa połowa urzędników - i to sponsorzy im dali och biedacy
busia14.12.2019, 16:46
Temu chłopcu w kapeluszu nikt nie powiedział, że należy go zdjąć?
Dog in The Fog14.12.2019, 14:10
a śmioli siy ze Babic cukierki rozdaje.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl