17.12.2019, 17:45 | czytano: 2682

Reprezentanci WinterClassic w kadrze Polski Streethockey (zdjęcia)

arch. zawodników
Dzięki znakomitej postawie na tegorocznych mistrzostwach Polski, podczas których zdobyli złoty medal - reprezentanci WinterClassic zostali powołani do kadry Polski i uczestniczyli w Mistrzostwach Europy i Pucharze Świata WBHF 3vs3 w Streethockey.
Mistrzostwa były rozgrywane w Bratysławie w dniach 11-15.12.2019. Polacy zajęli 5. miejsce w Mistrzostwach Europy i 10. w Pucharze Świata.
Polskę, WinterClassic oraz Nowy Targ godnie reprezentowali: Kamil Blańda, Łukasz Ślusarek, Ryszard Lizoń, Sławomir Walkosz oraz Bartłomiej Augustyn.

"Nasza piątka odegrała kluczową rolę w składzie Polski zdobywając w sumie 18 bramek na 28 zdobytych przez naszą reprezentację. Kontakt z europejską i światową czołówką był niewątpliwie ciekawym i cennym doświadczeniem dla naszych graczy" - komentują zawodnicy.

- Street Hockey/Ball Hockey jest dyscypliną u nas jeszcze mało znaną, choć praktycznie większość z nas grała pod domem czy blokiem nie wiedząc zapewne, że istnieje oficjalna nazwa tej gry. Gra się normalnymi kijami hokejowymi na tzw "butach" piłeczką z tworzywa sztucznego. Są bandy i bramki hokejowe, bramkarz gra w pełnym wyposażeniu. Mecze można rozgrywać w formule 3vs3, 4vs4 lub klasycznie 5vs5 - wyjaśnia Maciej Leski z grupy Winter Classic

W wielu krajach jest to bardzo popularna dyscyplina. Szczególnie z uwagi na to, że można grać i trenować w każdych warunkach. Jest znakomitym uzupełnieniem treningu hokejowego. W Kanadzie na przykład federacja Streethockeya jest ściśle powiązana z federacją hokeja na lodzie. U naszych południowych sąsiadów nie ma praktycznie miasteczka w którym nie byłoby drużyny lub lokalnej ligi Street Hockey.
- Jako WinterClassic planujemy promować Streethockey w Polsce. Zapraszamy również do treningów. Gramy co niedzielę o 12.00 na boisku hokejowym przy Szkole Podstawowej nr 11. Przypominamy też o nadchodzącym, szóstym z kolei, Charytatywnym Meczu Noworocznym Winter Classic, który odbędzie się 4 stycznia 2020r. - przypominają hokeiści

opr.s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl