17.12.2019, 17:56 | czytano: 2183

Góralski Mundial w Łopusznej (zdjęcia)

Fot. Jan Malinowski
W niedzielę na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łopusznej został rozegrany Góralski Mundial, czyli III Turniej Piłkarski o Puchar Przechodni Związku Podhalan.
W turnieju wzięły udział drużyny z Oddziałów Związku Podhalan z Maruszyny, Ostrowska, Ludźmierza, Harklowej, Dębna i Łopusznej. Łącznie rozegrano 15 meczy, w których strzelono 78 bramek. Najstarszym zawodnikiem turnieju został Marian Klamerus ze ZP oddział Łopuszna. Królami strzelców Turnieju zostali bracia Szczepan i Damian Duda ze ZP oddział Maruszyna z dorobkiem po 8 bramek każdy. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Maciasz Faja ze ZP oddział Łopuszna. Najlepszym bramkarzem wybrano Daniela Kolasę ze ZP oddział Harklowa.
Wyniki:

Miejsce 3 zajął ZP oddział ŁOPUSZNA
Miejsce 2 zajął ZP oddział MARUSZYNA
Miejsce 1 zajął ZP oddział HARKLOWA, który w nagrodę otrzymał Puchar, który będzie ich własnością aż do przyszłorocznego turnieju.

Sędziowie turnieju: Andrzej Klamerus, Michał Buła i Wojciech Warmuz. Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom za udział. Sponsorami turnieju byli: sołtys wsi Łopuszna Kazimierz Dziga oraz Rada Sołecka wsi Łopuszna, Stadnina Koni w Łopusznej Stanisława Buły, Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej, dyrektor Józefa Kuchta, Sklep spożywcy Marii i Wiesława Jarząbek z Łopusznej, Euro okna KORKOS - Andrzej i Jakub Maciasz z Łopusznej.

Organizatorzy składają podziękowania na ręce Doroty Chowaniec - dyrektora Szkoły Podstawowej w Łopusznej za udostępnienie hali sportowej oraz dla Koła Gospodyń Wiejskich z Łopusznej za przygotowanie poczęstunku dla zawodników.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy udziału w turnieju, do zobaczenia za rok!

Materiały prasowe, oprac. r/ zdj. Jan Malinowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl