31.12.2019, 11:44 | czytano: 8446

Sylwester Marzeń w Zakopanem - informacje organizacyjne i porządkowe

Arch. Podhale24.pl
Jeśli wybierasz się na Sylwestra Marzeń w Zakopanem, który odbędzie się 31 grudnia na Równi Krupowej, koniecznie to przeczytaj. Tym bardziej, że tego wieczoru w mieście wystąpią duże utrudnienia.
Oto komunikat organizatorów:
- Wszystkich poruszających się samochodami zachęcamy do dobrego zaplanowania podróży oraz wzięcia pod uwagę możliwych utrudnień w ruchu drogowym zarówno na drogach dojazdowych do Zakopanego, jaki i w samym mieście.

- Zachęcamy wszystkich przyjeżdżających i wyjeżdżających do korzystania z dróg alternatywnych zalecanych w zależności od miejsca postoju w poszczególnych częściach miasta (część wschodnia – przez Olczę, część zachodnia – przez Czarny Dunajec).

- Zachęcamy także do pozostawienia samochodów w miejscu zakwaterowania oraz do poruszania się po Zakopanem pieszo lub komunikacją miejską.

Informujemy, że komunikacja miejska funkcjonować będzie zgodnie z rozkładem, ale zmieniona zostanie trasa przejazdu:

- w dniu 31 grudnia 2019 r. autobusy linii nr 11 (Cyrhla, Krzeptówki) i linii nr 14 (Olcza, Harenda) będą odjeżdżać z przystanku Rejon Dworca FIS. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Chramcówki, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Rówień Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły).

- w dniu 1 stycznia 2020 r. autobusy linii nr 11 i nr 14 do godziny 09:00 będą odjeżdżać z przystanku Rejon Dworca FIS. Z obsługi linii nr 11 i nr 14 zostaną wyłączone następujące przystanki: Aleje 3-go Maja Dolne, Aleje 3-go Maja Górne, Chramcówki, Watra (dwustronnie), Parcele Urzędnicze (dwustronnie), Równia Krupowa, Nowotarska Szkoła (przystanek po stronie szkoły). Pozostałe kursy po godz. 9:00 będą wykonywane z przystanku Rejon Dworca - stanowisko 8 wg standardowej trasy przejazdu.

Zamknięte dla ruchu samochodowego zostaną następujące ulice:
- ul. Kościuszki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z Al. 3-go Maja od godz. 01:00 w nocy z 30 na 31 grudnia 2019r. do godz. 08:00 1 stycznia 2020r.,

Utrudnienia mogą występować na następujących ulicach:
- Al. 3-go Maja w dniu 31 grudnia 2019r. – możliwe czasowe utrudnienia w ruchu,
- ul. Kamieniec w dniu 31 grudnia 2019r. – czasowa zmiana organizacji ruchu polegająca na zakazie zatrzymywania i postoju po obu stronach ulicy na odcinku od ul. Nowotarskiej do wjazdu do Szpitala Powiatowego.

Mieszkańcy zamkniętych dla ruchu samochodowego stref będą wpuszczani do nich na podstawie identyfikatorów wydanych przez wspólnoty mieszkaniowe.

Zamknięte zostaną następujące parkingi w centrum miasta:
- ul. Kościuszki – od ul. Sienkiewicza do Al. 3-go Maja
- ul. Staszica – w całości
- Al. 3-go Maja – część górna (parking pomiędzy ul. Weteranów Wojny a ul. Kościuszki - w zatoce)
- Al. 3-go Maja - część dolna (parking autobusowy - w zatoce)
- ul. Witkiewicza – w całości
- ul. Sienkiewicza – część górna i dolna - w całości

Zalecamy korzystanie z odpłatnych parkingów miejskich i prywatnych zlokalizowanych w rejonie
następujących ulic:

- ul. Jagiellońska boczna (dla samochodów osobowych)
- ul. Tetmajera (dla samochodów osobowych)
- ul. Bronisława Czecha (dla samochodów osobowych i dla autokarów)
- ul. Bronisława Czecha (parkingi prywatne)
- ul. Piłsudskiego (dla samochodów osobowych)
- ul. Grunwaldzka (dla samochodów osobowych)
- ul. Droga do Białego (dla samochodów osobowych)
- ul. Zamoyskiego (dla samochodów osobowych)
- ul. Droga na Bystre (dla samochodów osobowych)
- ul. Powstańców Śląskich (dla samochodów osobowych i dla autokarów)
- ul. Szkolna (parkingi prywatne dla samochodów osobowych)
- ul. Ks. J. Stolarczyka (dla samochodów osobowych)
- ul. Kasprusie (dla samochodów osobowych)
- ul. Balzera (dla samochodów osobowych).

POCIĄGI
Ze względu na wzmożony ruch samochodowy zachęcamy do podróżowania pociągiem.
W dniu 1 stycznia 2020r. w godzinach nocnych PKP uruchomiło dodatkowe pociągi wg następującego
rozkładu:
- 01:41 – Chabówka
- 02:12 – Kraków
- 02:43 – Kraków

Zgodnie z rozkładem z Zakopanego w dniu 1 stycznia 2020r. w godzinach porannych wyjadą następujące pociągi:
- 05:07– Kraków
- 06:00 – Gdynia
- 06:31 – Nowy Targ
- 07:40 - Chabówka
- 08:43 – Warszawa

- Szczegółowe informacje na temat kursów pociągów znaleźć można na stronie portalpasazera.pl
- W przypadku braku miejsc w składach pociągów na bieżąco podstawiane będą kolejne.
- Na dworcu obecni będą mobilni informatorzy oraz patrole Straży Ochrony Kolei.
- Pasażerowie podróżujący w kierunku Krakowa kierowani będą na peron I, natomiast w kierunku Chabówki na peron II.
- Postój taksówek na terenie dworca zostanie czasowo wyłączony z eksploatacji, a teren przeznaczony
na miejsce oczekiwania dla pasażerów.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

- Wstęp na imprezę jest bezpłatny.
- Teren imprezy został podzielony na sektory i odpowiednio oznakowany.
- Wejście na teren imprezy będzie możliwe od godz. 18:00 przez wyznaczone bramy. Dojście od strony górnej części Al. 3-go Maja oraz górnej części ul. Sienkiewicza.
- Na terenie imprezy znajdować się będzie wydzielone miejsce dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Wejście od strony ul. Sienkiewicza (przy restauracji Willa Toscana). Z powodu ograniczonej ilości miejsca w sektorze osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć tylko jeden opiekun.

Sugerowane miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych (do zaparkowania wymagana będzie ważna karta parkingowa dla osoby niepełnosprawnej) - parking przy ul. Kościuszki pomiędzy ul. Brzozową, a ul. Sienkiewicza - 12 miejsc postojowych w zatoce i wzdłuż ulicy.

Zachęcamy do zapoznania się z mapką terenu imprezy, na której oznaczone są wejścia na teren
imprezy, toalety i punkty medyczne, a także drogi dojścia i rozchodzenia się publiczności.

BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS IMPREZY MASOWEJ

- Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Imprezy masowej dostępnym na stronie www.zakopane.pl oraz przed wejściami na teren imprezy.
- Przebywając na terenie imprezy masowej bezwzględnie należy się stosować do poleceń służb porządkowych, zarówno organizatora, jak również Policji.
- Teren imprezy masowej jest objęty zakazem wnoszenia i spożywania alkoholu.
- Na imprezę masową nie wolno wnosić ani używać materiałów pirotechnicznych, broni, noży lub innych przedmiotów, które mogą być potencjalnie niebezpieczne.
- Znajdując się na imprezie masowej, nie wolno w żaden sposób zakłócać jej przebiegu.
- Wszyscy uczestnicy imprezy sylwestrowej zobowiązani są do przestrzegania regulaminu imprezy oraz podlegają restrykcjom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.
- Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, niestosowanie się do poleceń służb porządkowych czy też wnoszenie i spożywanie alkoholu, stanowi wykroczenie. Z kolei wnoszenie na teren imprezy broni, pirotechniki lub innych materiałów niebezpiecznych jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 5. Rzucanie przedmiotami mogącymi stanowić zagrożenie dla życia, zdrowia lub bezpieczeństwa uczestników, jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.
- Nie zaleca się zabierania na imprezę plenerową małych dzieci.
- Przypominamy o konieczności zadbania o bezpieczeństwo osobiste, a także zwrócenia uwagi na torebki i portfele. Nie pozostawiajmy rzeczy wartościowych bez nadzoru, znajdując się w tłumie cenne przedmioty trzymajmy w kieszeniach wewnętrznych.
- Bieżące komunikaty dotyczące bezpieczeństwa przekazywać będzie zakopiańska Policja za pośrednictwem strony www.zakopane.policja.gov.pl oraz portalu społecznościowego Facebook.

FAJERWERKI

- Rada Miasta Zakopane przyjęła uchwałę w sprawie zakazu odpalania fajerwerków, petard, ogni sztucznych i innych materiałów pirotechnicznych na terenie miasta.
- Miasto Zakopane i TVP nie organizuje pokazu fajerwerków. Wszystkich Mieszkańców i Turystów również zachęcamy, by uszanować wprowadzony zakaz i nie używać petard, rac oraz innych materiałów pirotechnicznych.
- Pamiętajmy, że huk petard szkodzi zwierzętom, zarówno dzikim, jak i domowym. Sztuczne ognie mogą stanowić także zagrożenie dla osób, które je odpalają, bądź znajdują się w pobliżu.
- Apelujemy także, by zawczasu zadbać o bezpieczne schronienie dla zwierząt domowych i/lub zapewnić im odpowiednie środki uspakajające.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
kto egzekwuje zakazy strzelania petardami?31.12.2019, 14:27
Jeszcze do imprezy daleko , a strzelaniny odchodzą codziennie na całego .Gdzie burmistrz ma straż miejską , albo od czego raczej ma tą straż . Po co te martwe przepisy tworzą bezradni radni? Od czego policja skoro nikt nie kontroluje , nikt nie nakłada mandatów , nikt nie egzekwuje tych zakazów ?
Jontek28.12.2019, 13:52
Umpa , umpa , discopolo.... sylwester marzeń ....masakra
strzelanina mimo zakazów27.12.2019, 22:43
Jeszcze do sylwestra kilka dni , a już dzisiaj 27 grudnia o godzinie 22,25 strzelanina odchodzi w Zakopanem na całego . Zwierzęta domowe szaleją i pytanie gdzie te zakazy , martwe przepisy skoro każdy robi w Zakopanem co fce? Gdzie ta Straż Miejska - może pracuje jedynie do 22 ? Gdzie policja państwowa ? Tego narodu nigdy nie nauczy się posłuszeństwa i odpowiedzialności .
asterix27.12.2019, 17:06
Dwa Sylwestry marzeń, w Zakopanem i w Warszawie, Maryle Rodowicz trzeba będzie sklonować
jo27.12.2019, 16:49
oby zaczęło mocno wiać i rozgoni ten cały bajzel .
Petent26.12.2019, 16:34
Czy miastowy zorganizuje jakiś parking przy zakopiance od strony Nowego Targu I transport na ?Sylwestra? ?.. czy tylko zamknie drogi i kary,kary,kary ????
pawelek24.12.2019, 19:34
zakaz strzelanie czymkolwiek to po co bezpieczne schronienie dla zwierząt
Krompac z tebeesu24.12.2019, 14:15
I wyłączcie internet w tej swojej nawigacji bo będziecie krążyć po bocznych dróżkach a wtedy jak na złość nigdzie na stacjach nie będzie do kupienia łańcuchów na koła, tak jak po ostatnim sylwestrze.
Partyzant24.12.2019, 13:36
Czyli jak zwykle w sezonie....Bangladesz.....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl