29.12.2019, 11:56 | czytano: 3296

Świąteczny koncert - "Pod Betlejemską Gwiazdą" (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej zabrzmiały kolędy w wielogłosowym opracowaniu. Miejski Nauczycielski Chór Gorce, który połączył swe siły z Orkiestrą Symfoniczną poprowadził Maciej Osiecki.
Istniejący od lat 50. ubiegłego stulecia chór Gorce zaskakiwał już nie jeden raz. Amatorski zespół udowodnił, że w ich przypadku słowo "amator" oznacza nie kogoś początkującego, ale entuzjastę, który chociaż swoją działalność artystyczną traktuje jako zajęcie poboczne, to poświęca temu wiele czasu i odnosi sukcesy.
Sobotni koncert kolęd "Pod Betlejemską Gwiazdą" dedykowany był Janowi Pawłowi II, w związku z obchodzoną w czerwcu tego roku - 40. rocznicą wizyty papieża w Nowym Targu. Temu wydarzeniu poświęcone było okolicznościowe wspomnienie. Lirnikiem-recytatorem był Przemysław Ostrowski, a całość skomponował Kamil Cieślik.Chórzystom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna złożona z młodych muzyków z Nowego Targu i Krakowa. Wyśpili także soliści - Agnieszka Fryźlewicz (sopran), Danuta Fus (sopran), Monika Nycz (sopran), Stanisław Zmarzliński (tenor) oraz Jan Cyrwus (bas)s/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl