16.01.2020, 08:44 | czytano: 1609

Rusza program Tatrzańskiego Parku Narodowego "Gotowi w góry" skierowany do kwaterodawców

Fot. TPN
Ruszył kolejny nabór partnerów do programu współpracy Tatrzańskiego Parku Narodowego z podhalańskimi kwaterodawcami „Gotowi w góry”.
Głównym celem projektu jest informowanie turystów o tym, jak przygotować się do tatrzańskich wędrówek oraz propagowanie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania na górskim szlaku.
Projekt „Gotowi w góry” działa od 2016 roku. Jest odpowiedzią na wyniki badań, które pokazują, że właśnie miejsce zakwaterowania jest tym, gdzie turyści odwiedzający Tatry i Podhale, najczęściej szukają informacji o górach.

Tatrzański Park Narodowy zaprasza do programu hotele, pensjonaty oraz kwatery prywatne. Miejsca te, pomagając turystom w przygotowaniach do górskich wycieczek i promując odpowiedzialne zachowania, wzmacniają świadomość gości odwiedzających Tatry.

W obiektach noclegowych, które są partnerem programu „Gotowi w góry” umieszczane są specjalnie zaprojektowane tablice z pakietami materiałów edukacyjnych. Goście mogą się z nich dowiedzieć o tym, jak przygotować się do wycieczki, co spakować, o czym pomyśleć przed ruszeniem na szlak oraz zapoznać się z zasadami obowiązującymi w Parku Narodowym.

TPN codziennie rano przesyła do miejsc noclegowych komunikat turystyczny o pogodzie i warunkach panujących w Tatrach, a także ewentualne zagrożenia, zamknięcia szlaków i aktualności. Kwaterodawcy otrzymują również materiały edukacyjne i informacyjne dla turystów, takie jak ulotki i mapy, przysługuje im także zniżka na zakup wydawnictw Parku oraz udział w szkoleniach prowadzonych przez pracowników TPN.

Dotychczas w projekcie wzięło udział 130 obiektów. Dzięki programowi, każdego roku, ważne informacje docierają do tysięcy turystów, wpływając realnie na ich bezpieczeństwo i postawy w górach.
Za wspieranie misji edukacyjnej Parku w zakresie bezpieczeństwa w górach i szacunku dla dzikiej przyrody, uczestnicy projektu wyróżnieni są oficjalnym tytułem Partnera TPN oraz rekomendacją na stronie tpn.pl.

Kwaterodawców zainteresowanych przystąpieniem do programu, TPN zaprasza do kontaktu pod adresem: gotowiwgory@tpn.pl. Informacje o programie można uzyskać również pod numerem telefonu: 669 633 647. Liczba miejsc jest ograniczona.

Materiały prasowe TPN, oprac. r/
komentarze
Bacoski cas16.01.2020, 15:38
A jo zaś jestem zeby jak nojwięcej ceprów dojechało,to jedyny sposób na przeżycie,bo into duzi jak pensjonaty moga ? do chłopa ,trza my Ty?s budrze podratować,a ze korki,to co ? Niech beda,to przynajmniyj wesoło a I jaki scypek kupia
impreza16.01.2020, 10:58
W Harklowej na Stusie widać jak na dłoni. Czyj młyn mieli.
Mrozik16.01.2020, 10:32
Ścieki do białki, woda do armatek z białki a dutki do kieszeni
TwardyGoral16.01.2020, 09:14
Tpn i radni niech zacznie się zastanawiac i kombinować jak powstrzymać turystów przed przyjazdem na Podhale. Niech się stanowią jak zapewnić tym kwaterodawcom odbiór ścieków i bieżąca wodę cały rok. Niech pomyślą przestrzennie jak na taki mały rejon można było dopuścić to takiej dewastacji regionu przez turystów. Kto i po co nie licząc pieniędzy nakręca taki monopol kosztem życia mieszkańców i przyrody Podhala. Pan ziobrowski i Ci wielcy kwaterodawcy powinno wrócić do siebie ,wyjechac spowrotem z Podhala /.../
Zobacz pełną wersję podhale24.pl