22.01.2020, 16:00 | czytano: 893

II Festiwal Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak

Już po raz drugi w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju zabrzmiały operowe arie w wykonaniu mistrzów sztuki wokalnej. Dzięki ks. Pawłowi Sobierajskiemu i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w Rabce-Zdroju odbył się Koncert Noworoczny "Narodziła nam się Dobroć".
Przed parafianami i gośćmi wystąpili: tenor ks. Rafał Kobyliński, ks. Sobierajski, który pełnił jednocześnie rolę konferansjera, Tomasz Jarosz (baryton), Servi Domini Cantores – Śpiewający Słudzy Pańscy oraz Chór Cantantes Angelicus i Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak, którym akompaniowała pianistka Mirella Malorny-Konopka. W programie występu znalazły się najpiękniejsze kolędy, pieśni i arie operowe ze światowej literatury wokalnej. Występ obejrzał burmistrz Leszek Świder, który wręczył wykonawcom róże, pogratulował talentu, a także, wspólnie z publicznością, nagrodził występ głośnymi brawami. Utwory wykonane przez artystów, mówił włodarz Rabki-Zdroju, poruszyły każdego, kto ma wrażliwą duszę. - Myślę, że właśnie śpiewa jest najpiękniejszym podziękowaniem za to co robiła - podkreślał, wspominając patronkę festiwalu.
Przypomnijmy, iż festiwal był poświęcony pochodzącej z Ponic wybitnej śpiewacze operowej, pedagog i sopranistce, prof. Annie Kościelniak (1927 – 2015). Koncerty organizuje ks. adt dr hab. Paweł Sobierajski, ostatni dyplomant Maestry, kontynuator jej dzieła pedagogicznego w katowickiej Akademii Muzycznej. - Dziękuję księdzu za to, że nam pokazał, że mieliśmy u siebie kogoś wyjątkowego i wspaniałego, kto jeszcze rozwijał talenty innych - dodał włodarz Rabki-Zdroju.

Koncert odbył się po patronatem j.m. rektora AM w Katowicach prof. Władysława Szymańskiego, a jego organizatorami byli: Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, Miejski Ośrodek Kultury i Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Źródło: UM Rabka-Zdrój
Zobacz pełną wersję podhale24.pl