29.01.2020, 19:53 | czytano: 4217

Nowotarski chór Gorce koncertował na Pomorzu

arch. chóru
Miejski Nauczycielski Chór Gorce razem z zespołem Mali Śwarni pojechał na Pomorze na zaproszenie wójta gminy Trąbki Wielkie.
- W niedzielę wszyscy uczestniczyli śpiewająco i grająco we mszy świętej w Pruszczu Gdańskim. Okazało się że wikarym w tym kościele jest ks. Dariusz Bobek rodem z Grywałdu i że dzień wcześniej powstał w Gdańsku oddział Związku Podhalan, do którego ks. Dariusz wstąpił i zaprosił wszystkich na mszę w niedzielę do swojej parafii - relacjonuje w imieniu chórzystów Halina Piszczek.

- Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim wypełnił się paradnymi góralami, muzyką i mową góralską, bo ks. Dariusz całą mszę prowadził mówiąc gwarą. Ornat celebransa też był góralski. Parafianie bardzo licznie i z ogromnym zainteresowaniem słuchali w czasie i po mszy, góralskiej muzyki. Po południu odbyło się gminne święto. Gorce śpiewały repertuar góralski, kolędowy i patriotyczny oraz dwa utwory prof. Józefa Edmunda Titza. Mali Śwarni grali, tańczyli śpiewali. Wystawili też jasełka, entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. Transmitowany przez lokalną telewizję koncert był gorąco oklaskiwany i bisowany. Po koncercie, posiady przy oscypkach nie miały końca. Gorce i Mali Śwarni zwiedzili Gdańsk i Malbork. Chórzyści i młodzież z zespołu zgodnie stwierdzili ze to nie jest ich ostatni wspólny wyjazd - podsumowuje prezes Zarządu chóru.


opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl