30.01.2020, 19:48 | czytano: 4233

Wyprawa dla malego Daniela z Leśnicy

"Jest nas czterech i bardzo chcemy dojechać zimą ze Szczawnicy na Nordkapp. Do miejsca symbolicznego. Tam gdzie "kończy się świat". Zobaczyć Zorzę Polarną i wrócić cało. Podróż trwa 10 dni, obejmuje odcinek 6 tys km, z czego ostatnie setki przez tereny zimą praktycznie nie uczęszczane, gdzie ostatnio temperatura osiągała -37 stopni" - piszą uczestnicy niezwykłej wyprawy.
"Od początku jednak pasmo przeciwności próbuje odwieść nas od spełnienia naszego marzenia. Pierwotnie, dla bezpieczeństwa, wyprawa miała się odbyć dwoma samochodami. Niestety załoga jednego nam się wykruszyła. Potem pomimo doinwestowania naszego wyprawowego Patrola tydzień temu padł silnik.Termin naprawy – sierpień 2020. Powinniśmy byli odpuścić. Ale nie. Kolejny członek załogi musiał jechać na misję wojskową. Szybkie uzupełnienie składu. I teraz, kilka dni przed wyprawą znów jest nas czterech. Mamy prywatnie pożyczony samochód, którym być może się uda zdobyć Północ. Nie starczyło nam oszczędności na więcej, niż 2 noclegi pod dachem, prognozy pogody nie napawają optymizmem (przez ostatnie dwa tygodnie ostatnie 200 km było nieprzejezdne), ale nie poddajemy się w osiągnięciu celu. Tak jak Daniel Waluś.
Każdy z nas ma swój Nordkapp i każdy jest inny. Natomiast wszyscy – my, podróżnicy i Daniel wiemy, co to znaczy nie poddawać się. O co prosimy? Wspomóżcie zbiórkę na leczenie Daniela a za nas pozostałych trzymajcie mocno kciuki. Wtedy pokonamy kolejne przeszkody i spełnimy nasze marzenia!"

Adrian, dwa Grześki i Tomek

Wspomniany Daniel, to mały chłopiec, podopieczny Fundacji im. Adama Worwy, dla którego zorganizowana została z wielkim rozmachem akcja wsparcia leczenia. Hasło na FB to "Cała POLSKA pomaga Danielkowi z Leśnicy - licytacje". Sprawdźcie Państwo sami,że warto. Numer subkonta Fundacji to 53 1240 1574 1111 0010 3480 6570 z dopiskiem/tytułem: „dla Daniela Walusia”

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
ciekawska31.01.2020, 10:35
powodzenia Panowie! Uwazajcie na siebie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl