15.02.2020, 20:34 | czytano: 3184

Rywalizacja na stoku w ramach Pucharu Misia Stramusia (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Na terenie Centrum Szkoleń Narciarskich Nosal rozegrany został IX Puchar Misia Stramusia, podczas którego dzieci startowały w zawodach w narciarskim ski crossie oraz snowboardzie. Z kolei rodzicie mogli spróbować swoich sił wraz z dziećmi w Pucharze Rodzinnym.
W zawodach, będących podsumowaniem zdobytych w sezonie narciarskich i snowboardowych umiejętności startowały dzieci w wieku do 4 do 14 lat. Każde startujące w zawodach dziecko otrzymało dziś medal, dyplom i upominek.
Puchar Misia Stramusia to jedna z największych imprez zimowych dla dzieci. Rywalizacja organizowana jest w dwóch grupach narciarskich: rekreacja (9 kategorii wiekowych) i klub (6 kategorii wiekowych) oraz w snowboardzie (5 kategorii wiekowych).

Po przejazdach na dzieci czekał ciepły posiłek i moc atrakcji poza narciarskich – konkursy prowadzone przez Policję, atrakcje w Wawel Trucku, animacje i zabawy.

Zawodom towarzyszy od lat także Puchar Rodzinny, w którym mogą startować duety reprezentowane przez dziecko do lat 14 oraz jednego rodzica. Rywalizacja zespołowa odbywa się na specjalnie ustawionym torze i polega na tym, że rodzic biegnie na rakietach śnieżnych po slalomie w górę stoku, gdzie czeka gotowe do startu dziecko. Dziecko zjeżdża na nartach lub snowboardzie, w momencie przejechania linii mety czas automatycznie się zatrzymuje.

Zawody każdego roku odbywają się pod patronatem honorowym burmistrza Miasta Zakopane.

opr. pks/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl