16.02.2020, 21:49 | czytano: 1094

Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych - zapowiedź

ZAKOPANE. 4 marca br. zespół Zakopower wystąpi na Ceremonii Otwarcia pierwszej części Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Bydgoszcz 2020 - największej sportowej i społecznej imprezie Olimpiad Specjalnych w tym roku w Polsce.
Od 4 do 7 marca w Zakopanem i od 17 do 20 marca w Bydgoszczy trwać będą Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Bydgoszcz 2020. Blisko 500 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną z całego kraju będzie rywalizowało w 6 zimowych dyscyplinach sportowych. Jednak nim rozpocznie się walka o medale, 4 marca wieczorem zawodnicy, trenerzy, wolontariusze a także kibice wezmą udział w Ceremonii Otwarcia pierwszej części Igrzysk. Na scenie ustawionej w samym centrum Zakopanego na Placu Niepodległości pojawią się gwiazdy sportu, świata kultury i mediów, ludzie o wyjątkowych sercach - ambasadorowie i przyjaciele Olimpiad Specjalnych Polska.
Główną muzyczną gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower. Muzycy zaprezentują zgromadzonej publiczności swoje największe przeboje, dzięki którym od kilkunastu lat zapełniają sale koncertowe w całej Polsce i wielu miejscach na świecie. „Cieszymy się,że weźmiemy udział w tej niezwykłej imprezie i zagramy dla zawodników Igrzysk w Zakopanem. Warto wspierać osoby z niepełnosprawnością intelektualną i warto kibicować Olimpiadom Specjalnym" - powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka, lider zespołu Zakopower.
Uroczystego otwarcia Igrzysk dokona Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda –Patron Honorowy Olimpiad Specjalnych Polska i Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych, Zakopane-Bydgoszcz 2020.

W kolejnych dniach kibice będą mogli obserwować zmagania sportowe zawodników Olimpiad Specjalnych Polska. W Zakopanem, na obiektach COS Zakopane oraz Stacji Narciarskiej ‘Suche’ rozegrane zostaną konkurencje narciarskie: biegowe i zjazdowe oraz bieg na rakietach śnieżnych.

źródło: Olimpiady Specjalne Polska, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl