23.02.2020, 21:31 | czytano: 1195

Święto piłki ręcznej na Orawie: X Memoriał w piłce ręcznej pamięci Nauczycieli Wychowania Fizycznego

"Z pomocą sporego grona sponsorów, władz Gmin Jabłonka i Lipnica Wielka oraz dzięki zaangażowaniu osób biorących czynny udział w działalności klubu TSR Orawa, w dniach 28 – 29 lutego odbędzie się „wielkie święto piłki ręcznej”. Będzie to jubileuszowy, już X Memoriał, tak więc będzie się działo" - zapowiadają organizatorzy.
Turniej ma charakter międzynarodowy, udział potwierdziło 16 drużyn z Polski i ze Słowacji. Mecze będą odbywać się po raz pierwszy na dwóch halach, w Jabłonce oraz na hali w Lipnicy Wielkiej, w różnych kategoriach wiekowych: chłopcy, dziewczęta, seniorzy i seniorki.
Szczególnie ciekawie zapowiada się walka w kategorii chłopców- w dwóch grupach zmierzą się mocne zespoły ze Słowacji i z Polski. Z niektórymi drużynami młodzi adepci piłki ręcznej z TSR Orawa mieli zaszczyt stoczyć boje, biorąc udział w innych turniejach, kończąc rywalizacje jako zwycięzcy, ale i nieraz trzeba było uznać wyższość przeciwnika. Tak więc teraz czas na rewanż.


"Trzymajcie kciuki, a jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć jak się gra w szczypiorniaka na Orawie i na jak wysokim poziomie, gorąco zapraszamy! Liczymy na obecność i doping" - czytamy w zaproszeniu.

Wspomnienie Nauczycieli - w galerii poniżej.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl