24.02.2020, 12:34 | czytano: 817

Biegi w Szczawnicy 2020: nowa lokalizacja strefy start - meta

Już za niewiele ponad dwa miesiące ponad 2500 tysiąca biegaczy i biegaczek z całej Polski zjedzie do Szczawnicy, aby wziąć udział w tegorocznej edycji Biegów w Szczawnicy.
Podczas ósmej edycji wydarzenia na uczestników czeka wiele atrakcji i nowości, a wśród nich nowa strefa startu - mety, która od tej edycji zlokalizowana będzie na Moście Flisaków i górnej płycie parkingu Pieniny przy Dunajcu. Oznacza to przesunięcie strefy o około 600 metrów wzdłuż Grajcarka w stronę Dunajca.
- Czasem takie nieoczekiwane zmiany w perspektywie okazują się bardzo korzystne. W nowej strefie będziemy mieć zdecydowanie więcej przestrzeni, co z pewnością przełoży się na wyższy poziom obsługi, szerszą strefę pozwalająca na płynniejszy start, ładniejsze otoczenie, a także, co ważne, większą dostępność miejsc parkingowych – informują organizatorzy.

Nowa lokalizacja ma niewielki wpływ na przebieg tras. Trasy Niepokorny Mnich, Dziki Groń i Wielka Prehyba będą o ok. 200 metrów dłuższe. A Chyża Durbaszka i Hardy Rolling o ok. 600 metrów krótsze.

Materiały prasowe, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl