24.02.2020, 13:29 | czytano: 2137

Zimowi biegacze w Gorcach (zdjęcia)

Za nami zimowa edycja zawodów biegowych pod nazwą Gorce Ultra Trial Winter 2020. Na ochotnickie trasy ruszyło prawie 350 biegaczy, którym nie straszne głębokie zaspy i wartkie potoki, za to kochają góry i piękne zimowe krajobrazy.
Już w piątek do Ochotnicy Górnej zjechali się miłośnicy zimowych biegów górskich, którzy w sobotę od rana zmagali się na 3 dystansach: „zadyszka” - 10 km, 24 km i zimowy maraton 42 km. Trasy przebiegały w paśmie Lubania. Najpierw start z Ochotnicy Górnej, potem podbieg na Studzionki, Lubań, jeszcze więcej Lubania i powrót z metą w Ochotnicy Górnej.
Zwłaszcza trasa maratonu (z przewyższeniami 2100 m) dała biegaczom się we znaki – zapewne niejedno przekleństwo usłyszały brzegi potoków, które przekraczali sportowcy. Ale było warto. Na podziwianie pięknych widoków pozwoliło okno pogodowe, jakie w sobotę rano otwarło się nad Gorcami. Zawodnicy na metę przybiegali zmęczeni, ale szczęśliwi i uśmiechnięci. Bo tak na ludzi działają góry w zimowej szacie.

Uroczyste wręczenie nagród najlepszym biegaczom odbyło się w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej. Koronacji zwycięzców dokonali: Violetta Domaradzka z Fundacji Run Wegan oraz wójt gminy Ochotnica Dolna Tadeusz Królczyk i sołtys Ochotnicy Górnej Wiesław Maciąga.

W nagrodę, uczestnikom i wolontariuszom zaproponowano w niedzielę gorące termy i wspólne morsowanie.

A oto wyniki:

Trasa 10 km:
Kobiety:
1. Izabela Zatorska
2. Dominika Bolechowska
3. Karolina Ciurka-Baster

Mężczyźni:
1. Grzegorz Opiał
2. Zbigniew Jaworski
3. Błażej Knutelski

Mieszkanki Ochotnicy:
1. Elżbieta Ligas
2. Joanna Buczek
3. Joanna Barnaś

Mieszkańcy Ochotnicy:
1. Piotr Gołdyn
2. Janusz Buczek
3. Bartłomiej Faron

Trasa 24 km:
Kobiety:
1. Katarzyna Wilk
2. Natalia Barosz
3. Katarzyna Zych
Mężczyźni:
1. Dariusz Marek
2. Stanisław Tomasik
3. Maciej Dombrowski

Mieszkańcy Ochotnicy:
1. Marek Kurnyta
2. Grzegorz Gorczowski
3. Piotr Wójciak

Trasa 42:


Kobiety:
1. Olga Makowska
2. Anna Leśniak
3. Barbara Przepiórka

Mężczyźni:
1. Rafał Kot
2. Dybek Paweł
3. Górski Zygmunt

Organizatorami biegów Gorce Ultra Trial jest Fundacja Run Vegan. Kolejne zawody GUT, tym razem letnie odbędą się 1 i 2 sierpnia 2020 r.

jd/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl