26.02.2020, 15:30 | czytano: 1114

IV Ostatkowe Charytatywne Posiady w Nowem Bystrem (zdjęcia)

W remizie OSP Nowe Bystre odbyły się IV Ostatkowe Charytatywne Posiady dla Danielka Waluś z Leśnicy, który cierpi na Neuroblastomę - nowotwór układu nerwowego.
Walkę z chorobą toczy od sześciu lat. Gdy wydawało się, że leczenie przynosi skutki-w listopadzie 2019 roku lekarze stwierdzili komórki rakowe w kościach i szpiku kostnym. Okazuje się, że nadzieję na skuteczne leczenie daje jedynie szpital w Barcelonie. Jest tam prowadzona nowatorska terapia chorych na neuroblastomę. Niestety leczenie to nie jest finansowane, a jego koszt to 254 tysięcy euro (początkowa wycena 180 tys. euro).
Fundacja Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale postanowiła w tym roku zorganizować ostatkową zabawę z której dochód w całości zostanie przeznaczony na leczenie dwunastoletniego Danielka Walusia z Leśnicy. Ponownie do akcji charytatywnej dołączyli się Hajlandery w składzie Krzysztof Czech (skrzypce), Robert Czech (cymbały, cajon), Bartłomiej Wysocki (kontrabas), Stanisław Galica „Kasecka”(akordeon), Paweł Trebunia „Tutka”(skrzypce), którzy zapewnili za wspaniałą oprawę muzyczną i zabawę.

Nie zawiedli nasi wieloletni sponsorzy, którzy ufundowali wspaniałe nagrody. W tym roku przyłączyło się tak wiele osób oraz firm, że nie jesteśmy w stanie ich wszystkich wymienić. Wszystkim składamy z serc naszych wielkie podziękowania i wyrazy wdzięczności.

W tym roku także nie zawiodła publiczność, która licznie zjawiła się na naszej ostatkowej zabawie. Pośród gości, którzy już od 2016 roku wspierają Fundację Karola Stopki był Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus. Tomasz wraz ze swoimi braćmi z zespołu zawsze okazywali swoje wielkie serce w organizowanych przez nas akcjach charytatywnych. Dziękujemy !

Dzięki hojności donatorów, sponsorów oraz wspólnej pracy i wysiłkowi naszej nieocenionej „grupy wsparcia” udało się zebrać w trakcie tej imprezy 33 568,50 zł (trzydzieści trzy tysiące pięćset sześćdziesiąt osiem złotych i pięćdziesiąt groszy).

Z całego serca dziękujemy Wam wszystkim w imieniu swoim oraz Danielka Waluś i jego rodziny. Mamy nadzieje na jego szybki powrót do sił i całkowite wyzdrowienie.
Do zobaczenia na ostatkach w przyszłym roku na V Charytatywnych Posiadach Ostatkowych, które zaplanowaliśmy na 13 luty 2021 r. !Źródło: Fundacja Karola Stopki Młodość-Talent-Podhale, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl