11.03.2020, 11:13 | czytano: 2173

Marusynianki z Grand Prix

Zdj. Jan Ciepliński / UG Jabłonka
Grupa Teatralna Marusynianki z Maruszyny za spektakl "Dobrze jest se zaplanować" otrzymały główną nagrodę - Grand Prix 8. Małopolskich Spotkań Teatrów Amatorskich POSIADY TEATRALNE na Orawie, które odbyły się w Jabłonce.
W dorocznych posiadach teatralnych wzięło udział 20 grup z 9 powiatów woj. małopolskiego (po 1 z pow. dąbrowskiego, gorlickiego, limanowskiego, chrzanowskiego, po dwa z pow. tarnowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, 4 z krakowskiego i 6 z pow. nowotarskiego).
Marusynianki biorą w nich udział od lat, ale to pierwszy tak wielki sukces grupy teatralnej z gminy Szaflary. W nagrodę dostały nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł oraz awans na Międzywojewódzki Sejmik Teatrów Wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej.Odnotować należy również sukces zespołu Zielony Jawor z Krempach, który za spektakl "Spisko medecina" zdobył pierwsze miejsce i awans do Bukowiny Tatrzańskiej.

Ex aequo trzecie miejsce zajęła Orawska Grupa Teatralna im. dra Emila Kowalczyka z Lipnicy Wielkiej za spektakl "Otello po orawsku, czyli wolby w teatrze".

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
somsiad13.03.2020, 09:41
Zła promocja?!

Wystarczy przeglądnąć facebook'a, strony internetowe, ogólnie zainteresować się trochę tym co w okolicy. Informacji o wydarzeniach jest aż nadto.

Tu po prostu nie ma publiczności pod takie wydarzenia.

Raz, że wszyscy pracują, jak nie u pracodawcy to zawsze jest coś do roboty koło domu.
To nie miasto, żeby do ogarnięcia w bloku było 45m^2, a resztę poświęcać czas na rozrywkę.

Dwa, jeżeli nie gra zespół ala regionalny albo disco polo, nie ma budki z piwem - po co mają iść?

Tu kultura dla większości jest zbytkiem i nie doceniają tego typu wydarzeń. Nie tylko w Jabłonce, to problem całego Podhala
Jabłonczan11.03.2020, 12:59
Wydaje sie pieniadze na imprezę dla pusstej widowni. Jakby otwarli kino to by było pełno. A tak w sobote było 4 ludzi na widowni. Zła promocja i ekonomia.
Ja11.03.2020, 11:45
I słusznie, bo spektakl mają świetny :) Gratulacje!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl