15.03.2020, 15:34 | czytano: 4460

Apel lekarza do mieszkańców Białego Dunajca: "Zachowujmy się odpowiedzialnie"

BIAŁY DUNAJEC. "Zwracam się z prośbą o otoczenie szczególną opieką seniorów, osób samotnych i niesamodzielnych oraz zaoferowanie im pomocy w codziennych potrzebach. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych" - przypomina lek. med. Małgorzata Szczerba.
Kierownik Samodzielnego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Białym Dunajcu wystosowała apel do mieszkańców gminy:
"W związku z ogłoszeniem przez rząd w dniu 13 marca 2020r. stanu zagrożenia epidemicznego związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w naszym kraju, jesteśmy zobowiązani do podjęcia działań zapobiegawczych, zgodnie z procedurami bezpieczeństwa epidemiologicznego, zaleceniami Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Aby umożliwić pacjentom naszego ośrodka zdrowia dostęp do podstawowej opieki zdrowotnej, a równocześnie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu medycznego, wprowadzam następujące zmiany organizacyjne i techniczne:
1. Zwiększenie dostępności porad telefonicznych - przez telefon możesz uzyskać:
- e-receptę, e-zwolnienie, skierowania i inne zlecenia,
- poradę lekarską w przypadkach niewymagających osobistej wizyty pacjenta.
2. Jeśli twój stan zdrowia wymaga osobistej wizyty u lekarza, najpierw zadzwoń do rejestracji, aby uzyskać informację i zarejestrować się do lekarza pod numerem telefonu 18 20 735 91 lub 730 012 293.
3. Każda osoba przed wejściem do ośrodka zdrowia obowiązkowo musi wypełnić ankietę epidemiologiczną.
4. Proszę stosować się do poleceń personelu medycznego i wykazać zrozumienie w tej nadzwyczajnej sytuacji.

Przypominam, że ludzie starsi oraz chorujący przewlekle, z osłabioną odpornością, są najbardziej narażeni na ciężki przebieg zakażenia koronawirusem. Dlatego zwracam się z prośbą o otoczenie szczególną opieką seniorów, osób samotnych i niesamodzielnych oraz zaoferowanie im pomocy w codziennych potrzebach.
Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i swoich najbliższych. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

Lek. med. Małgorzata Szczerba, Kierownik Samodzielnego Gminnego Ośrodka Zdrowia w Białym Dunajcu"

opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl