18.03.2020, 15:09 | czytano: 2363

Rada Seniorów apeluje do władz Nowego Targu o dodatkową pomoc dla starszych mieszkańców

zdj. Podhale24
Nowotarska Rada Seniorów zaapelowała do władz Miasta o otoczenie opieką "zwłaszcza osób starszych, które należą do grupy podwyższonego ryzyka". W imieniu Rady jej przewodniczący Marek Bochowicz prosi, by uruchomiona została bezpłatna infolinia, lub inna formy kontaktu dla osób starszych.
Jak zaznacza, "podobnie jak w przypadku grypy sezonowej, osoby starsze, z przewlekłymi chorobami, są bardziej narażone na zarażenie COVID-19, chorobą wywoływaną przez nowy koronawirus. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę. Ośrodek Pomocy Społecznej, służby sanitarne a także wszelaka opieka zdrowotna dołożą, wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne osób starszych"
s/
zobacz także
komentarze
ian.20.03.2020, 07:03
dziwne bo do pomocy pijaczkom co to tyle sie w zyciu napracowali ile klas skonczyli siedza wdomu i czekaja na obiadki i sprzatanko mieszkania a kiedy ta biedna pani juz skonczy swoje czynnosci to biedactwo zaklada plecaczek i wio po jabcoki az zal patrzec starsza pani musi isc do drugiego biedaczka a schorowana prawie wiekowa pani sasiadka tego biedaczka o dwuch kulach ledwo idzie do sklepu...i fajnie jest super...tak nie trzymac....
love19.03.2020, 09:43
A co w tym czasie robi tych 150 urzędasów od Watychy jak urząd jest zamknięty? Zamawiają obiadki z tej słynnej listy gastronomicznej na wynos? Ruszyć się zza biurka, pogadać z osobami starszymi, zrobić im zakupy.
Jola18.03.2020, 21:43
Tak zgadzam się starszym i chorym trzeba pomagać. Muszą to robić ich rodziny osobiście lub za pomocą płatnych pośredników. To ich obowiązek moralny i prawny. Nie trzeba apelować do Burmistrza. Jego służby czyli OPS od dawna lepiej czy gorzej ale pomaga. Pomagają różne organizacje społeczne, za co trzeba podziękować A może by tak Rada Seniorów i Towarzystwo III Wieku w ramach wolontariatu przejawiło pomoc. Znacie swoje problemy i najlepiej je powinniście rozwiązać. Macie czas na wspieranie słowne tych których męczą depresje i na robienie zakupów dla starszych osób, waszych znajomych. Czas zawiesić aktywność w szkoleniach, kursach, wycieczkach organizowanych dla was na ogół przez gminę, czyli nas. Pokażcie jak wspieracie się sami.
Michał18.03.2020, 21:06
Młodzi dostają depresji a co dopiero ludzie starsi. To nie powinna być żadna przeszkoda, żeby uruchomić taką linię. I tak w urzędzie teraz wiele się nie dzieje.
dziadek18.03.2020, 15:47
Kontakt telefoniczny z psychologiem mógłby być przydatny w tych trudnych czasach. Wiele osób żyje samotnie, jakoś sobie radzą, ale teraz bojąc się wychodzić z domów samotność może spowodować stany depresyjne. Życzliwa rozmowa może dodać sił i otuchy. Skądś się wzięła opinia, że część seniorów chodzi regularnie do lekarza pierwszego kontaktu, żeby sobie po prostu pogadać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl