23.03.2020, 14:51 | czytano: 781

Biegi w Szczawnicy przez wirusa przełożone na jesień

Organizatorzy popularnej wiosennej imprezy sportowej "Biegi w Szczawnicy" poinformowali, że w związku z epidemią koronawirusa zawody zostają przeniesione z wiosny na jesień. VIII edycja odbędzie się 14 listopada.
 -  Przez ostatnie tygodnie uważnie obserwujemy rozwój wydarzeń i analizujemy wszelkie możliwe scenariusze. Nie chcemy dłużej trzymać Was w niepewności, ponieważ widzimy, że wszystko zmierza w tym kierunku, że przynajmniej do końca kwietnia pozostaniemy w trybie „kwarantanny”. Szkoły pozostają zamknięte do świąt, do odwołania zamknięto lasy i szlaki turystyczne w Pieninach, po których biegamy. Każdego dnia w naszym kraju przybywa nowych przypadków zachorowań, a mamy świadomość, że pik zachorowań jeszcze przed nami. Dlatego już dziś chcemy oficjalnie ogłosić, że VIII edycja Biegów w Szczawnicy odbędzie się 14 listopada 2020 roku.
Wiemy, że niektórym z Was ten termin może kolidować z innymi aktywnościami, bądź zwyczajnie nie odpowiadać. Dlatego szczegółowe informacje odnośnie możliwości zwracania pakietów czy ich przepisywania przekażemy Wam do środy (do końca dnia). Potrzebujemy czasu, żeby przygotować i wdrożyć nowe zasady.

Od kilku lat myśleliśmy o tym, żeby zorganizować jesienną edycję Biegów w Szczawnicy. Zawsze brakowało nam jednak „impulsu”, który zmotywowałby nas do tego działania. Jak zawsze impuls przyszedł z zewnątrz… I być może nie rozpoczniemy sezonu w Szczawnicy, ale nie poddajemy się i tym razem zamkniemy go najlepiej jak się da! I wierzymy, że wszyscy cali i zdrowi spotkamy się na pienińskich szlakach, na maksa celebrując życie i wolność jaką daje bieganie w górach!:)

Trzymamy kciuki i wierzmy, że za kilka tygodni wszystko zacznie wracać do normy, a my będziemy mogli wrócić do codziennych aktywności.

Tymczasem życzymy Wam dużo zdrowia i jeszcze więcej spokoju! 

JD / Organizatorzy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl