23.03.2020, 15:07 | czytano: 2816

Gospodynie z Bukowiny Tatrzańskiej szyją maseczki dla lekarzy

Fot. KGW Bukowina Tatrzańska
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji szycia maseczek ochronnych dla pracowników służby zdrowia.
Gospodynie przekazały właśnie ponad 100 sztuk maseczek do miejscowego ośrodka zdrowia, które będą służyć personelowi kierowanemu przez lek. Annę Galicę.
oprac. r/
zobacz także
komentarze
Do Sarenka23.03.2020, 20:34
Sarenka przestań głupkowato wyśmiewać pracę innych. Maseczka uszyta z odpowiedniego materiału, pełni taką samą funkcję jak ta jednorazowa. Poza tym każda na koniec pracy, przeprasowana żelazkiem zabija bakterie. Maseczka chroni przed wdychaniem bakterii. Sama się przyłóż do pomocy a nie śmiej z innych!!!!
Maria23.03.2020, 16:31
Zastanawiam się dlaczego te maseczki trzeba od razu wyrzucać, a nie mozna by ich wygotować, jak to w dawnych czasach się robiło w szpitalach z bandażami i tego typu rzeaczami. Przecież ten wirus ginie już w temperaturze powyżej 60 stopni. Pogotować 5 minut i 100% pewności, że nic tam nie ma. Byłoby to sensowne, bo przecież te zużyte jednorazówki stanowią niebezpieczeństwo potem dla pracowników sprzątających szpitale i dalej dla pracowników sortowni odpadów. No i nie jest to ekologiczne wyrzucać co chwila kolejną maseczkę. Może powinno się właśnie uruchomić na terenie szpitala "pralnię" w postaci garów z gotującym się wrzątkiem i wrzucać tam maski, aby tym sposobem unieszkodliwiać wirusa, który mógł osiąść na tych maskach. Dzięki temu też by się rozwiązał problem z ciągłym brakiem.
Sarenka23.03.2020, 15:34
W czym pomoze ta maseczka .
Widze sterylnosc ...
Niektore pomysly moze i spoko bo sie chce itd ale bez jaj.
(Ha ha troche sie usmialam )
Zobacz pełną wersję podhale24.pl