26.03.2020, 21:39 | czytano: 821

3 cechy dobrego kredytu. Jak korzystnie pożyczać? (art. sponsorowany)

Problemy z płynnością finansową zdarzają się każdemu z nas. Wakacyjne wyjazdy, urodziny najbliższych, wesela znajomych i inne tego typu okazje niemiłosiernie drylują nasze portfele. W takich momentach zazwyczaj obawiamy się zbyt szybkiego wyczerpania dostępnych nam środków i martwimy się, że nie uda nam się przetrwać do kolejnej wypłaty.
Chcąc uniknąć tego typu nieprzyjemności, nierzadko sięgamy po pomoc w postaci kredytu i liczymy na to, że dofinansowanie szybko uratuje naszą sytuację. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną ofertę, najpierw upewnijmy się, że jest ona dla nas naprawdę korzystna. Na co zwrócić uwagę przy wyborze kredytu?

Zaufanie i doświadczenie, czyli który bank wybrać?
Zanim zaczniemy analizować, czym charakteryzują się dobre kredyty gotówkowe, najpierw zastanówmy się, której z firm udzielających tego typu wsparcia finansowego jesteśmy w stanie zaufać na tyle, by bez obaw zdecydować się na proponowaną przez nią ofertę. Od podmiotu udzielającego kredytu oczekujmy nie tylko godnych i korzystnych dla nas warunków, ale przede wszystkim wieloletniego doświadczenia. Lata spędzone na udoskonalaniu oferty pomocy finansowej dają nam pewność, że dane przedsiębiorstwo zaproponuje najlepszy kredyt oraz bez problemu wywiąże się z warunków określonych w umowie.
Jedną z firm, na które najczęściej stawiają konsumenci jest Santander Consumer Bank – bank od kredytów dla wymagających. Oprócz wieloletniego doświadczenia przedsiębiorstwo może pochwalić się doskonałą obsługą klienta, w ramach której konsultanci skutecznie dobierają ofertę do indywidualnych potrzeb zainteresowanego.

Oprocentowanie nominalne a RRSO – co jest ważniejsze?
Przeglądając oferty kredytowe, większość z nas w głównej mierze zwraca uwagę na wysokość oprocentowania nominalnego, tym samym popełniając poważny błąd. Pamiętajmy, że przedsiębiorstwa, od których pożyczamy pieniądze, nie posiadają pełnej swobody w ustalaniu wysokości oprocentowania. Z tego powodu proponowane przez nie stopy procentowe często okazują się po prostu zdecydowanie niższe od kosztów, które faktycznie będziemy musieli ponieść.
Skoro kredyty gotówkowe na pierwszy rzut oka okazują się bardziej atrakcyjne niż w rzeczywistości, to jak możemy oszacować ich faktyczny koszt? Aby ocenić, która z form dofinansowania będzie dla nas najkorzystniejsza, sprawdźmy jego RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania. Wskaźnik ten pozwoli nam upewnić się, która z ofert okaże się najbardziej atrakcyjna.

Okres kredytowania, czyli jak długo będę spłacać kredyt?
Zazwyczaj obciążone stosunkowo wysoką comiesięczną ratą, kredyty krótkookresowe tak naprawdę są dla nas najkorzystniejszą formą wsparcia finansowego. Ich całkowity koszt okazuje się zdecydowanie niższy od tego związanego z kredytami zaciąganymi na 20, 30 czy 40 lat.

Formalności, czyli jak szybko uzyskać kredyt
Decydując się na kredyt, zazwyczaj chcemy go uzyskać możliwie jak najszybciej. Aby cały proces odbył się sprawnie, konieczne jest zgłoszenie się do banku, który bez zwłoki zgodzi się udzielić nam dofinansowania. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem jest Santander Consumer Bank, w którym formalności załatwiane są natychmiastowo. Najszybszym sposobem na błyskawiczny zastrzyk gotówki, okazuje się postawienie na kredyt online. Posiadając dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach, kilkoma kliknięciami możemy zaaplikować o wsparcie finansowe, nie wychodząc z domu. Taki kredyt to cały zestaw zalet: od prostych i jasnych zasad przyznawania, przez wygodę, aż do raty dopasowanej do indywidualnych możliwości. A pieniądze mogą znaleźć się na koncie nawet w ciągu 24 godzin.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl